header.jpg

Rynny kwadratowe - opinie

marcin.malarek
Dodano: 29 Lut 2016, 11:28
Proszę o podzielenie się opiniami z użytkowania rynien kwadratowych. Bardzo mi się podobają i pasowałyby wizualnie do naszego budynku, jednak z tego co czytałem w necie, ich przepustowość jest znaczniee mniejsza niż tradycyjnych okrągłych. Czy w rzeczywistości tak jest?
mariusz.kowal2
Dodano: 18 Lip 2016, 07:13
Jestem jeszcze świeżakiem w tym temacie, ale też poszukuję informacji na ten temat. Z tego, co się orientuję, to nie jest prawdą, że rynny kwadratowe czy też prostokątne mają mniejszą przepustowość. Z resztą, możesz wybierać kilka modeli (różne wielkości).
mariusz.kowal2
Dodano: 28 Lip 2016, 09:07
[quote author= date=29 Feb 2016, 11:28]Proszę o podzielenie się opiniami z użytkowania rynien kwadratowych. Bardzo mi się podobają i pasowałyby wizualnie do naszego budynku, jednak z tego co czytałem w necie, ich przepustowość jest znaczniee mniejsza niż tradycyjnych okrągłych. Czy w rzeczywistości tak jest?[/quote]

Jaki masz dach?

Doczytałem, że ważny jest tu jeszcze rodzaj budynku i jego dachu. Jak jest tylko dwuspadowy, to nie ma problemu z doborem rynien. Gorzej, jesli dach jest bardziej skomplikowany. Może ktoś coś poradzić?