header.jpg
          

Kupno mieszkania od biura nieruchomości

katarzyna.typrowicz
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 32
Dodano: 4 Gru 2014, 07:27
Czy kupowaliście kiedykolwiek mieszkanie od biura nieruchomości? Jak to wyglądało? Pytam, bo znalazłam dosyć ciekawą ofertę i zastanawiam się nad kupnem. Nigdy nie kupowałam mieszkań bezpośrednio od biur nieruchomości, dlatego mam do Was kilka pytań - na co powinnam zwrócić uwagę? Czy wysokość prowizji jest stała, czy zależy od konkretnego biura? To mieszkanie z rynku wtórnego, dlatego chciałabym wszystko dokładnie sprawdzić. Chodzi mi o biuro Kąt Nieruchomości - http://www.nieruchomosci-kat.pl/. Może ktoś z Was ich kojarzy?
kaja.m
Dołączył: 5 Mar 2014
Posty: 46
Dodano: 5 Sty 2015, 13:28
A bierzesz pod uwagę to,że biuro nalicza sobie wysoką prowizję? Która sięga od 5-10% wartości mieszkania.
I płacisz ją Ty jako kupujący a nie sprzedający mieszkanie. Moim zdaniem warto byłoby samemu poszukać mieszkania na portalach internetowych jeśli interesuje Cię rynek wtórny.
Albo na Targach nieruchomości . Możesz zorientować się czy takie targi będą organizowane w najbliższym czasie w Twojej miejscowości. Albo też zajrzeć na wirtualne targi.
Na stronie poniżej:
http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-warszawa/ - możesz znaleźć sobie zestawienie inwestycji jakie obecnie realizowane są w Warszawie oraz w okolicach.
monika.zdunska
Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 2
Dodano: 15 Kwi 2015, 08:42
Korzystanie z pomocy biura nieruchomości to dobry wybór ale trzeba wziąć pod uwagę, że za pośrednictwo w transakcji musimy zapłacić prowizję. Za współpracą z biurem przemawia też fakt, że są niejako specjalistami w branży, potrafią wszystko za klienta załatwić, pomogą we wszelkich formalnościach natury prawnej i urzędowej, nierzadko pomagają też w uzyskaniu kredytu. Ponadto mieszkanie z oferty agencji jest sprawdzone, weryfikują je pod względem prawnym, więc nie kupujemy przysłowiowego "kota w worku". Polecam zajrzeć tutaj, zapoznać się z ofertą - http://www.certus.net.pl/o-nas
monika.sieren
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 17
Dodano: 15 Kwi 2015, 12:11
Ja akurat jestem zadowolona z pomocy biura nieruchomości. Poszukując mieszkania miałam konkretne oczekiwania i konkretne ograniczenia. Biuro nieruchomości (ja korzystalam z mazowieckiego http://e-development.pl) przygotowało mi zestaw ofert i dało wybór. Mogłam konsultować się z nimi odnośnie tego, na co zwrócić uwagę, o co dopytać itp. Oni również negocjowali stawki za metr i ostatecznie dzięki nim wybralam mieszkanie w ktorym zamieszkam juz niebawem. Zdecydowanie polecam wspolprace z fachowcami bo jak jest sie w temacie laikiem to latwo pogubić się w meandrach deweloperki
julita.kowalska
Dołączył: 1 Kwi 2013
Posty: 62
Dodano: 5 Wrz 2016, 10:37
Moim zdaniem nie ma nic złego w kupnie mieszkania od biura nieruchomości - nawet moim zdaniem lepsza opcja, bo ma się w jednym miejscu pogląd na różne oferty. Dla szukających mieszkania w Białystoku polecam zajrzeć na http://centrumdom.info/
tadzik.tadzinski
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 365
Dodano: 8 Lis 2016, 09:24
Kupno mieszkania od biura nieruchomości jest moim zdaniem bardzo wygodne. Na pewno pomogą, doradzą i nie sprzedadzą Ci kota w worku. Ja bym na Twoim miejscu przejrzała oferty Centrali Nieruchomości http://krajowy.biz/firma,centralanieruchomoscipl, oni mają bardzo duży wybór mieszkań i domów więc na pewno coś byś wybrał :)
dorian.mis
Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 1
Dodano: 10 Lis 2016, 13:24
Jak najbardziej - trzeba tylko wiedzieć do kogo się wybrać w tej sprawie. Bardzo dobrym pomysłem jest sprawdzenie co deweloper ma też w ofercie i się tym kierować. Ja na przykład ostatnio interesuje się zakupem mieszkania we Wrocławiu i odnalazłem ofertę mójdom: http://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/ - polecam sprawdzić jeśli ktoś też interesuje się budownictwem :)
grzegorz.nowak23
Dołączył: 9 Lis 2016
Posty: 5
Dodano: 11 Lis 2016, 08:48
No to racja, najpierw musimy się wiedzieć do kogo się wybrać i kto jest najlepszy.
_________________
Mieszarki do zapraw
hubert.sawicki
Dołączył: 10 Lis 2016
Posty: 16
Dodano: 11 Lis 2016, 12:59
Mam złe doświadczenia z wynajmowaniem mieszkania przez biuro nieruchomości, strasznie tną na kasę. Ale może przy sprzedaży jest inaczej, w końcu to jedno z głównych źródeł, gdzie można poszukać mieszkania, takiego jakie nam pasuje.
andrzej.wysocki
Dołączył: 8 Gru 2016
Posty: 147
Dodano: 20 Paź 2017, 06:26
Kupno mieszkania od biura nieruchomości to nie zawsze dobry pomysł. Zajrzyjcie na stronę. Mi trochę otworzył oczy artykuł o deweloperce, więc i wam polecam.