header.jpg

Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny

janusz.karpaty
Dodano: 10 Paź 2014, 05:58
Witam. W jaki sposób szukaliście kredytów hipotecznych ? Skorzystaliście z porad doradcy czy może szukaliście na własną rękę?
Obecnie z żoną zastanawiamy się nad wzięciem kredytu hipotecznego. Nie mamy jednak praktycznie żadnego wkładu własnego. Czy jest możliwe uzyskanie kredytu bez takiego zabezpieczenia ?
kaja.m
Dodano: 13 Paź 2014, 06:46
Pamiętam,że na początku sami zorientowaliśmy się jakie oferty mają poszczególne banki. Jest to bardzo poważne zobowiązanie na dużą część naszego życia tak więc jestem zdania,że jest to dość sensowne. Sam możesz sobie zajrzeć tutaj:
http://www.comperia.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.html - na stronie znajdziesz aktualny ranking kredytów hipotecznych.
Potem oczywiście skonsultowaliśmy się z niezależnym doradcą kredytowym ( niemniej okazało się, że doradził nam bank, który sami mieliśmy wcześnie na oku ).
janusz.karpaty
Dodano: 21 Paź 2014, 06:30
Dzięki za zestawienie. Wieczorem jak będę miał trochę więcej wolnego czasu to się z nim zapoznam.
Widzę, że jesteś trochę w temacie. Czy braliście do kredytu dodatkowe usługi takie jak ubezpieczenie? Przez to rata jest trochę wyższa ale czy jest to obowiązkowe?
kaja.m
Dodano: 3 Lis 2014, 09:47
Warto jest dokupić sobie ubezpieczenie. Różne są sytuacje w życiu i jednak warto jest być zabezpieczonym. Sama rata nie jest o wiele wyższa a przynajmniej będziesz bardziej spokojnym.
piotrek.b
Dodano: 4 Lis 2014, 06:01
Ja w sumie brałem kredyt już dawno temu ponieważ prawie 10 lat już mija. Na pewno raty obecnie są mniej dotkliwe do spłacania niż kiedyś. Praktycznie się tego nie odczuwa a jednak wynajem byłby o wiele droższy.
Jedna rada: mierz siły na zamiary. Wiele osób, które wzięły wysokie kredyty ma problem ze spłatą tak więc weź niższy tak abyś nie miała takich problemów.
kaja.m
Dodano: 4 Lis 2014, 07:30
W sumie jeśli chce się brać kredyt teraz to warto jest się trochę pospieszyć. Szczególnie,że stopy procentowe NBP są dość niskie. Jeszcze takie niskie nie były tak więc o ile nie zaoszczędzimy sobie wiele na lokatach albo na kontach oszczędnościowych to jest super okres na kredyty hipoteczne.
janusz.karpaty
Dodano: 7 Lis 2014, 06:16
Dzięki za odpowiedzi. Zostawiłem dzisiaj swój numer telefonu oraz mail na stronie comperia jaką tutaj umieściła Kaja. Zobaczyłem,że jest tam taka możliwość. Ma do mnie wieczorem zadzwonić doradca kredytowy. No zobaczymy co mi powie. Chociaż oczywiście mam już kilka swoich typów. Po bankach jeszcze nie chodziłem.
kaja.m
Dodano: 10 Lis 2014, 08:36
I rozmawiałeś już z tym doradcą ? Jaki bank Ci doradził? Bo sama jestem ciekawa.
janusz.karpaty
Dodano: 18 Lis 2014, 06:27
Tak. Jestem akurat po rozmowie. W zasadzie to rozmawiałem w zeszłym tygodniu ale teraz miałem na mieście całą masę załatwień z tym związanych.
Niemniej jestem zadowolony. Wyjaśnił mi kilka rzeczy, nad którymi się zastanawiałem . Oferta jaką mi przedstawił jest podobna jednak jest tam te kilkanaście złotych różnicy na racie tak wiec w wiele lat jednak różnica będzie.
janusz.karpaty
Dodano: 18 Lis 2014, 06:27
Tak. Jestem akurat po rozmowie. W zasadzie to rozmawiałem w zeszłym tygodniu ale teraz miałem na mieście całą masę załatwień z tym związanych.
Niemniej jestem zadowolony. Wyjaśnił mi kilka rzeczy, nad którymi się zastanawiałem . Oferta jaką mi przedstawił jest podobna jednak jest tam te kilkanaście złotych różnicy na racie tak wiec w wiele lat jednak różnica będzie.