header.jpg

Kotłownie

sliabgr.sliabgr
Dodano: 23 Sie 2018, 09:52
Cześć właśnie mam zamiar sobie budować od nowa kotłownie Kraków i jeszcze nie wiem jaki kocioł wybrać, co poleacie za kocioł aby ogrzać jednopiętrowy dom o powierzchni 67m2 bo sam nie wiem co wybrać.
marek.kulik
Dodano: 10 Paź 2018, 07:50
a czy kotły ekologiczne teraz mają sens?
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 23 Paź 2018, 08:43
Kotły o wysokiej efektywności to jedyny możliwy kierunek, biorąc pod uwagę problemy ze smogiem i rosnące ceny nośników energii. Już teraz na rynku występują tylko kotły w 5 klasie emisji spalin. Od 2020 roku wejdzie ponadto nowa dyrektywa Ecodesign, która wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne wymagania emisyjności urządzeń grzewczych. Drugą ważną tendencją jest termomodernizacja przegród budynku, aby straty ciepła do otoczenia zewnętrznego były jak najniższe. Pozwoli to uniknąć wysokich kosztów ogrzewania i pozwoli niemal zupełnie wyeliminować problem niskich emisji.
eliza.eliza
Dodano: 19 Lis 2018, 05:08
Hej, nie decydowałabym sie na waszym miejscu na kocioł na paliwa stałe. Nawet te niby najnowocześniejsze kotły to nie dorównują jeśli chodzi o ekologię i wygodę kotłom gazowym. Spójrzcie sobie na ofertę firmy Bongioanni na stronie http://ogrzewamy24.pl/ (to ich sklep firmowy, gdzie można kupić kocioł bez marży pośrednika). Mają naprawdę nowoczesne kotły, o dużej wydajności, bezawaryjne, wykorzystujące najnowsze technologie i materiały. Przy czym, ogrzewanie gazowe jest ogrzewaniem bezobsługowym co stanowi niewątpliwy plus.