header.jpg

Czy warto inwestować w dom inteligentny?

Kalanetka
Dodano: 15 Gru 2012, 22:48
Co myślicie o inwestowaniu w automatykę do domu? Nie mam na myśli bajerów typu gaszenie światła w WC, czy w garderobie, ale raczej o opomiarowaanie całego domu tak aby system sam potrafił utrzymywać stabilne parametry jak wilgotność, temperatura etc....
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 26 Gru 2012, 22:34
Myślę, że należy to analizować indywidualnie, ponieważ DI to dość potoczne stwierdzenie - bardzo różnie rozumiane.
Wygodnie jest jednak na pewno odpoczywać w domu po pracy bez konieczności poświęcania czasu na ładowanie opału do pieca, a i przyjemnie gdy podczas roztopów - jak dziś woda nie zalewa nam podwórka. Wygodnym wydaje się, gdy wraz z dźwiękiem budzika odsłonią się rolety w oknach. Cywilizacja idzie do przodu - mamy już inteligentne telefony, samochody i chyba czas na to by i dom był przyjazny, a miło będzie jeśli jeszcze będzie ciepły i zdrowy.
Czy warto inwestować w DI? A czy warto inwestować we wbudowaną nawigację, ABS i klimatyzację w naszym samochodzie :-)?
jurek.bochenek
Dodano: 24 Kwi 2013, 08:25
też mi się wydaje, że niektóre funkcje są bardzo przydatne i fajne, jednak niektóre mogą być zbędne dla konkretnych użytkowników. przed planowaniem instalowania urządzeń dla DI należy się zastanowić nad swoim trybem życia i co może rzeczywiście się przydać.
Krystian Niedźwiecki
Dodano: 23 Maj 2013, 11:29
Montaż inteligentnej instalacji jest sprawą bardzo indywidualną. Tak jak pisane było już wyżej warto się dokładnie zastanowić czego się od takiego inteligentnego domu oczekuje. Jeżeli jednak chodzi o oszczędności to byłbym raczej ostrożny, bo często reklamowane przez producentów oszczędności energii rzędu 30% są raczej chwytem marketingowym niż rzeczywistością. Owszem jakąś oszczędność da się tym osiągnąć zwłaszcza jak ma się np. dzieci które często zapominają gasić świateł czy sprzętów RTV, lub jest się po prostu zapominalskim (kolejny raz kwestie indywidualne). Inteligentny dom to przede wszystkim kwestia wygody i komfortu i osobiście chętnie polecam to rozwiązanie jak tylko mam możliwość, tak jak i tutaj czynię.
Krystian Niedźwiecki
Dodano: 27 Wrz 2013, 08:03
Ciekawy artykuł na ten temat ukazał się ostatnio na stronie archimania.pl

http://www.archimania.pl/5508-dlaczego-warto-inwestowac-w-inteligentny-dom

Polecam
mariola.w
Dodano: 18 Paź 2013, 11:44
Ja uważam, że warto, rzeczywiście na początku trzeba nieco zainwestować, ale jeśli dobrze wszystko rozplanujemy to pieniądze z pewnością szybko się nam zwrócą. Nowoczesne instalacje elektryczne (np. takie)potrafią zużywać nawet 30 % mniej energii w porównaniu z innymi.
anna.trzmiel
Dodano: 11 Gru 2013, 14:03
wszystko pięknie,ale ja jestem troche pełna obaw,żeby po jakims czasie nie okazało się,że ludzkie ręce nie sa juz do niczego potrzebne,bo wszystko dookoła bedzie robione przez komputery.
MW
Dodano: 12 Gru 2013, 09:03
Zawsze zostaje ogródek do pielęgnacji...
julia.horzela
Dodano: 12 Gru 2013, 12:45
Trochę bym się obawiała, że kiedy coś takiego padnie, nic już nie będzie się dało zrobić w domu, a naprawa będzie niezwykle kosztowna.
Krystian Niedźwiecki
Dodano: 12 Gru 2013, 13:11
Jeżeli system inteligentnego domu jest poprawnie wykonany to podczas awarii dom taki traci po prostu funkcjonalności owego systemu i to i tak nie wszystkie tylko związane z konkretnym uszkodzonym modułem. To nie jest tak że nie da się włączyć światła lub że w całym domu niema prądu. Trzeba także zaznaczyć że elektronika używana w takich systemach jest najwyższej jakości i awarie zdarzają się niezwykle rzadko.