header.jpg

Wybór ogrzewania?

elwira.krol
Dodano: 28 Maj 2018, 13:17
Jak dla mnie podstawą jest na pewno wybranie określonego źródła ciepła. Stawiając na ofertę Kalhyd http://kalhyd.pl/zrodla-ciepla/ mamy szeroki wybór w tym zakresie, zaczynając od kotłowni gazowych, a kończąc nawet i na odnawialnych źródłach energii, przy czym możemy tutaj mieć 100-procentową pewność, że cała instalacja będzie wykonana na najwyższym poziomie.
mariusz.mi
Dodano: 1 Cze 2018, 00:33
No ja postawiłem na pompę ciepła i rekuperację. Wygoda oraz jakość działania nie pozostawia żadnych zarzutów.
matt.mus
Dodano: 5 Cze 2018, 12:03
z pewnością przy wyborze odpowiedniego ogrzewania ogromną rolę stanowią późniejsze rachunki. tutaj porównanie kosztów różnych źródeł energii dla domu 150m2.

alka.krol
Dodano: 13 Cze 2018, 17:33
Pompa ciepła to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Jeśli do tego zainstalujesz jeszcze rekuperator, to będziesz mieć najwygodniejszy i najbardziej wydajny system. Pewnym problemem może być wybór odpowiedniej pompy (bo jest ich kilka rodzajów i jeszcze trzeba dobrze dobrać moc urządzenia), ale z tym problemem na pewno sobie poradzi firma, która od lat zajmuje się montażem pomp - http://oemsolar.pl/. W swej ofercie mają także montaż rekuperatorów więc jakby co to robią wszystko kompleksowo.
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 4 Lip 2018, 14:03
Warto dodać, że pompa ciepła uzyskuje najwyższą sprawność w połączeniu z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Taką instalację można stworzyć szybko i wygodnie przy zastosowaniu styropianu podłogowego z wypustkami umożliwiającymi trwałe blokowanie orurowania w określonym położeniu. Praktyczne rozwiązanie o parametrze lambda 0,033 W/mK nie tylko skutecznie izoluje, lecz także pozwala wyeliminować koszt akcesoriów montażowych, jakie występują w tradycyjnych systemach z zastosowaniem mat z folią metalizowaną. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Pozdrawiam, e-rzecznik Knauf Therm
pawel.mojt
Dodano: 18 Lip 2018, 10:59
Jeszcze w ubiegłym roku ogrzewałem dom węglem lub pelletem, ale w tym roku zdecydowałem się na zamontowanie pompy ciepła. Z tego co zauważyłem bardzo dużo z was również jest pozytywnie nastawiona do tego rozwiązania. Zamontowałem ją, żeby ograniczyć koszty ogrzewania a także, żeby żyć ekologicznie. Węgiel jest stosunkowo tanim materiałem opałowym, ale nie do końca jest on wygodny, bo trzeba co jakiś czas podkładać do pieca. Nie wiem jeszcze ile uda mi się zaoszczędzić w skali roku dzięki pompie ciepła, ale może uda się wyprodukować wystarczająco dużo energii, żebym w ogóle nie musiał dopłacać. Cały zestaw kupiłem na stronie https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/
tomasz.czapla
Dodano: 23 Lip 2018, 12:12
Jest jakiś konkretny powód, dla którego nikt tutaj nie rozważa pieców kaflowych? Osobiście wydaje mi się to bardzo ciekawym rozwiązaniem. Nie tylko pod względem funkcjonalno-praktycznym ale także dizajnerskim. Przejrzyjmy sobie np. tę ofertę - https://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece/17 - żeby się przekonać, jak zróżnicowane to są pod względem projektu cudeńka, można znaleźć odpowiedni chyba do każdego stylu aranżacji wnętrz. Nie sugeruję tu oczywiście, że jest to sprawa najważniejsza, ale nie oszukujmy się – dzisiejszy klimat jest taki, że wnętrza mają coraz bardziej wyglądać, i to wyglądać w sposób coraz bardziej konkretny. Wydaje mi się nawet, że takiego rodzaju piece właśnie coraz bardziej zaczynają wracać do łask, także warto je uwzględnić w dyskusjach o ogrzewaniu.
mariusz.jagielski
Dodano: 27 Lip 2018, 09:51
Najdroższe jest ogrzewanie elektryczne. Najtańsze węglowe.
darto42.darto42
Dodano: 4 Sie 2018, 08:33
Ja mam ogrzewanie podłogowe.

___
depilacja bikini
tomasz_.somel
Dodano: 8 Sie 2018, 12:34
Ja mam kominek z płaczem wodnym i bardzo sobie chwalę :)