header.jpg
          

Jaka fasada przy nowoczesnej bryle?

jakub.polski
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 207
Dodano: 24 Sie 2017, 13:02
Jaka fasada będzie waszym zdaniem odpowiednia przy nowoczesnej bryle domu?
ekspert.dekoral
Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 4
Dodano: 24 Sie 2017, 15:03
Coraz większą popularność zyskują elewacje drewniane. Polacy odchodzą od dawnych skojarzeń i przeświadczeń, że drewniany dom może funkcjonować tylko na wsi. Dziś drewniane wykończenia dodają elegancji i kolorytu każdemu budynkowi. Drewno kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i ekologią. Ponadto nadaje budynkowi wyjątkowy charakter.
Obłożenie budynku drewnianymi deskami to jedna z z najstarszych metod służących do ochrony ścian zewnętrznych. Przez ostatnie lata wypierana przez panele z tworzywa sztucznego, znów powraca do łask. Elewacje drewniane wybierane są ze względu na walory zdrowotne, ekonomiczne, a także komfort otoczenia. Można je spotkać na nowoczesnych osiedlach, obiektach handlowych i biurowych, prywatnych rezydencjach.
Są jeszcze osoby które wierzą w mity jakoby drewno było mało odporne i szybko niszczało. Prawda jest taka, że prawidłowo zabezpieczone nie wymaga renowacji przez kilka lat, w odróżnieniu od innych elewacji np. klinkierowych czy tynkowych na których łatwo osiadają porosty i bród.
Jako produkt impregnujący polecam sprawdzony produkt- Bondex Extreme Wood Care- jest to nowoczesna lakierobejca impregnująca 3w1, przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania wszelkich powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (pergole, altany, meble ogrodowe, elewacje, płoty itp.). Wnika w głąb drewna zabezpieczając je przed rozkładem spowodowanym działaniem światła, wody, mrozu. Tworzy elegancką, jedwabistą powłokę odporną na działanie grzybów i glonów, zapewniając w ten sposób maksymalną ochronę drewna na wiele lat.
Ekspert Bondex
ada.mila
Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 97
Dodano: 18 Paź 2017, 10:04
Często w nowoczesnym budownictwie stosuje się fasady szklane. Są one jednak wykorzystywane w budownictwie specjalistycznym, przede wszystkim w biurowcach, halach sportowych itp. Firma http://stefania.pl zajmuję się sprzedażą takich rozwiązań. Są to bardzo eleganckie i wytrzymałe materiały. Możecie sobie dobrać dowolny kształt i kolor. Wygląda to bardzo estetycznie.
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 232
Dodano: 5 Gru 2017, 12:42
Projektując fasadę nowoczesnego budynku o prostej bryle należy unikać wszelkiego rodzaju ozdobników i zbyt intensywnej kolorystyki. Zalecane jest stosowanie neutralnych, chłodnych odcieni jak biele, szarości, czernie czy grafity – to obecnie bardzo modne kolory. Elewacja powinna być równa i gładka, a taki efekt pozwala uzyskać ocieplenie metodą ETICS z zastosowaniem styropianu grafitowego o równych krawędziach i płaskim kształcie, więcej informacji można uzyskać tutaj: http://www.knauf-industries.pl/products,product,204,etixx-fasada--31.html
karolina.karolina
Dołączył: 25 Paź 2018
Posty: 19
Dodano: 1 Lis 2020, 12:15
[quote author= date=18 Oct 2017, 10:04]Często w nowoczesnym budownictwie stosuje się fasady szklane. Są one jednak wykorzystywane w budownictwie specjalistycznym, przede wszystkim w biurowcach, halach sportowych itp. Firma http://stefania.pl zajmuję się sprzedażą takich rozwiązań. Są to bardzo eleganckie i wytrzymałe materiały. Możecie sobie dobrać dowolny kształt i kolor. Wygląda to bardzo estetycznie.[/quote]

Zgadzam się, super to wygląda, właśnie na szkło się u siebie zdecydowaliśmy! Jesteśmy już tak na prawdę aktualnie na finishu, zostały detale, jak np. tabliczka z numerem domu i ulicą. Myśleliśmy o takiej https://cucudo.pl/produkt/podswietlany-numer-domu-rpb-led-inox-40-cm-x-30-cm/. Podświetlany numer domu będzie chyba dobrze wyglądał ze szkłem. Jak myślicie?
damian.lewandowski
Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 57
Dodano: 25 Cze 2021, 11:16
Co do nowoczesnych fasad w nowoczesnych bryłach to na pewno firma https://alcomex.eu posiada duże doświadczenie w montowaniu elewacji z różnych materiałów. Ich realizacje to połączenie solidności i estetyki.
mariusz.mi
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 480
Dodano: 30 Lip 2021, 21:02
Myślę że połączenie bieli z drewnem może zrobić odpowiedni efekt, warto sprawdzić optymalne opcje dla siebie i stworzyć dom tak jak zawsze o tym marzyliście :)