header.jpg

inteligentny dom

tajemnicze.tajemniszo
Dodano: 8 Lis 2013, 12:07
Zobaczcie jak wygląda prawdziwy inteligentny dom !
http://www.muratorplus.pl/technika/inteligentny-budynek/roller-shutter-zdalnie-sterowany-sterownik-rolety-systemu-fibaro_80333.html
http://www.muratorplus.pl/technika/inteligentny-budynek/relay-switch-zdalnie-sterowany-wlacznik-systemu-fibaro_80367.html
domy.iq-200.pl
Dodano: 8 Lis 2013, 13:01

Projekty indywidualne IQ-200

IQ-200 TO INTELIGENTNE DOMY WYSOCE ENERGOOSZCZĘDNE

IQ-200 to technologia dla INDYWIDUALNEGO PROJEKTOWANIA i sprawnego budowania INTELIGENTNYCH I KOMFORTOWYCH domów. Technologia opracowana została przy użyciu nowoczesnych materiałów i systemów budowlanych produkowanych przez najbardziej uznanych LIDERÓW branży budowlanej w Europie i na świecie.

Elementy konstrukcyjne budynków stanowią w większości gotowe prefabrykaty wykonywane w skomputeryzowanej fabryce. Charakterystyczne i znamienne dla technologii jest celowe i przemyślane połączenie wysokiej jakości użytych materiałów konstrukcyjnych z wysokiej jakości materiałami izolacyjnymi i zaawansowanymi instalacjami regulującym procesy obsługi domu. Efekt tego połączenia to wyjątkowy mikroklimat w pomieszczeniach wybudowanego domu oraz bardzo wysoki komfort użytkowy wyrażający się bardzo niskim zużyciem energii i izolacyjnością akustyczna o bardzo wysokich parametrach.

Technologia IQ-200 to oferta zalecana wymagającym użytkownikom chcącym zamieszkać w domu indywidualnie projektowanym. Technologia IQ-200 jest zalecana osobom cierpiącym na problemy z alergiami oraz schorzeniami pulmonologicznymi. Obecnie, oferta dostępna jest dla Klientów w Polsce. Zapraszamy na stronę http://www.iq-200.pl

Oferujemy kompleksowe poprowadzenie inwestycji związanej z budową domu w technologii IQ- 200:

konsultacje i wykonanie architektonicznej koncepcji projektowej do akceptacji Klienta,
wykonanie oferty cenowej dla realizacji na podstawie opracowanej koncepcji projektowej,
wykonanie projektu architektonicznego – budowlanego,
wykonanie projektu wykonawczego,
uzyskanie pozwolenia na budowę,
realizację zadania budowlanego przez Generalnego Wykonawcę dla pełnego zakresu wykonanego projektu (w uzgodnieniu z Klientem),
wsparcie: architekta, projektantów branżowych, konstruktora, geodety, inspektora nadzoru oraz kierownika budowy we wszystkich czynnościach związanych z realizacją procesu inwestycji wraz odbiorami urzędowymi włącznie.

Wszelkie materiały dotyczące oferty technologii IQ 200 chronione są prawem autorskim. Uprawnionymi do projektowania oraz prowadzenia realizacji budowlanych są wyłącznie jednostki posiadające licencję. Technologia IQ-200 objęta jest patronatem technicznym INSTYTUTU BUDOWNICTWA MODUŁOWEGO. Wyłącznym dysponentem technologii jest DMP sp. z o.o.

Infolinia: 0801 524 488., e-mail: info@IQ-200.pl
julita.kowalska
Dodano: 26 Lis 2013, 14:11
By czuć się bezpiecznie w domu trzeba zainwestować w czujniki pojemnościowe. http://www.pepperl-f...classid_144.htm Czujniki pojemnościowe mogą być stosowane do wykrywania obiektów wykonanych zarówno z metalu, jak i innych materiałów. Są one często stosowane w aplikacjach kontroli poziomu i przepływu różnego rodzaju cieczy, proszków oraz ziarnistych materiałów.

janek.stanko
Dodano: 27 Lis 2013, 13:40
Powoli Filmy stają się nieodłączną częścią naszego życia. Inteligentne domy to wg mnie przyszłość z prostej przyczyny - żyjemy coraz szybciej i robimy coraz więcej rzeczy na raz. Dla mnie osobiście to jeszcze abstrakcja, którą oddalam ale chyba będę musiał się z tym oswoić

---
Inteligentne domy pasywne
piotr.w
Dodano: 5 Gru 2013, 00:00
Tym, którzy lubią spokój, polecam dom marki. Są to nowoczesne i inteligentne domki jednorodzinne w miejscowości Marki pod Warszawą. Osiedle zbudowane jest na terenie leśnym, gdzie panuje cisza i spokój. Bardzo ładne domki i bezproblemowe połączenie do sklepów, szkół, banków, poczty i punktów usługowych. Jak dla mnie idealne miejsce na zamieszkanie z swoją rodziną.
milena.jezior
Dodano: 22 Mar 2014, 09:35
A ja w swoim domu mam takie oto inteligentne oświetlenie:
http://youtu.be/YNLKKDIJmXI
pablo.pablo
Dodano: 24 Mar 2014, 10:59
Chyba lepiej zainwestować w osprzęt inteligentnego domu który pozwala rzeczywiście oszczędzać np na centralnym ogrzewaniu. Sterowanie ogrzewaniem, sterowanie roletami, wentylacją da wymierne oszczędności i zakupiony system nie będzie tylko pustym gadżetem. Sterowanie oświetleniem to tylko dodatkowa funkcja. Inteligenetny dom smart 868
piotrek.b
Dodano: 28 Kwi 2014, 09:39
Jak dla mnie inteligentny dom bez automatyki domowej to nie inteligentny dom. Możliwość sterowania różnymi instalacjami: ogrzewaniem, oświetleniem, otwieraniem bramy wjazdowej czy nawet podlewaniem ogródka znacznie ułatwia życie. Ale tego typu rzeczy trochę kosztują. A ile? Na Multiprojekt znajdziecie koszta poszczególnych elementów.
wladek.wladek
Dodano: 28 Kwi 2014, 23:42
Według mnie inteligentny dom to także taki, w którym stosuje się nowoczesne rozwiązania. Nie wyobrażam sobie, żeby inteligentny dom nie miał w swoim wyposażeniu klimatyzacji. Teraz klimatyzacja jest już zresztą niemalże standardem.

Dodano: 13 Maj 2014, 21:18
Taki nowoczesny dom, to jest to, też mi się cos takiego marzy. Przede wszystkim kusi mnie sterowanie tymi wszystkimi instalacjami. Na pewno w takim wnętrzu o wiele wygodniej się mieszka. Jeśli chodzi o wspomnianą klimatyzację, to również zauważyłam, że obecnie to już po prostu taki standard, również w naszym kraju.

-----
wały kardana