header.jpg
          

Polskie Forum Budowlane a inne fora w internecie

Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 7 Lis 2013, 19:15
Witam.
W związku z tym, iż w internecie funkcjonują bardzo różne fora a jednocześnie niektóre z nich są moim skromnym zdaniem mocno na bakier z etyką, chcę polecić gorąco stronę http://www.etykaforum.pl
Pozdrawiam Serdecznie.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 7 Lis 2013, 19:25
Co myślicie o tym artykule?

artykuł z zasobów http://etykaforum.pl

Marketing internetowy jest niewiarygodny !

Cel powstania forum ...

Fora internetowe czy blogi przyjmują wszystko. Niektóre z nich same w sobie powstają w określonym celu - czasem by szkodzić, czasem by wychwalać, to zależy od interesu właściciela forum.Testując możliwość dokonywania wpisów na forach czy blogach łatwo sami dochodzimy do wniosku, iż możemy dodać każdy tekst. Skoro my możemy napisać co co chcemy, to znaczy, że opinie w internecie może pisać każdy dowolnie, według własnego uznania ... i własnych pobudek oraz własnego celu.

Jeśli nawet dane forum czy dany portal (lub blog) w konkretnym przypadku zamieszczonego wpisu sam nie maczał palców, to zanim administrator zareaguje na reklamację lub zgłoszone naruszenie, dzięki google dany wpis będzie uwidoczniony wszystkim zainteresowanym. A i nawet po interwencji u administratora forum dany wpis widoczny będzie jeszcze przez długi czas w internecie, ponieważ funkcjonują od jakiegoś czasu w internecie strony przechwytujące i archiwizujące wpisy nawet usunięte (!).

Prowokacja

Coraz częściej internet jest instrumentem i metodą wywierania nacisku. Każdego bowiem można w internecie próbować wypromować lub ... zniszczyć. Zamieszczane opinie czy ogłoszenia redagowane są świadomie w celu wywołania określonej reakcji u czytających. Np. anonimowo dodane ogłoszenie w internecie " Kupię długi firmy XYZ sp. z o.o. Kontakt xyz@xyz.info" - najczęściej dodawane jest nie dlatego, że dający ogłoszenie ma w zamiarze zakupienie długów, a dlatego, że ma on w zamiarze zaszkodzić firmie XYZ sp. z o.o. Internauci szukający w danym momencie informacji na temat firmy XYZ sp. z o.o. mają właśnie zgodnie z zamierzeniem dającego ogłoszenie natrafić na informację, że jest ktoś kto chce kupić długi firmy. Daje się w ten sposób do zrozumienia, że firma XYZ sp. z o.o. ma długi! Jest to dokonały sposób na zepsucie reputacji i odstraszanie kontrahentów oraz potencjalnych klientów od współpracy z tą firmą.

Prowokacji jest więcej. Agresywne i szkodzące opinie zamieszczają osoby podające się za klientów czy współpracowników danej firmy. Wątki często przyjmują bardzo "krzykliwą" formułą i zawierają nawet "dowody". Prowokacje służą również jako metoda kreowania pozytywnej opinii i dobrego wizerunku budując zaufanie do produktu lub marki.

Manipulacja

Jesteśmy manipulowani. Internet to media o sile emisji i wiarygodności nie mniejszych niż telewizja czy radio, o tyle jednak bardziej niebezpieczne, że redaktorami mogą być przypadkowi i w istocie anonimowi ludzie chcący załatwiać swoje interesy.


dodał http://www.DomMediaProjekt.pl