header.jpg

Którą pompę ciepła wybrać?

dorothy.xoco
Dodano: 12 Sty 2016, 12:39
Drodzy forumowicze,

Myślę, dwoję się i troję i nadal nie wiem jaką decyzję podjąć. Liczę, że może ktoś z Was zna lepiej temat pomp ciepła i pomoże mi rozwiązać mój problem.

Mianowicie, stoję przed wyborem między dwoma pompami ciepła, które zaproponowano mi do mojego domu 160 mkw., parter plus poddasze. Jedna pompa to produkt znanej firmy Mitsubishi, model Zubadan 14kW CO + CWU 300ltr. Koszt jej zakupu wraz z montażem to aż 32 900zł. Natomiast druga pompa to produkt lokalnej, małopolskiej firmy Wentim o takich samych parametrach, natomiast dwukrotnie niższej cenie 15 999zł.

Różnica w cenach jest znacząca, jednak jak porównać i zadecydować w przypadku kiedy do wyboru mam pompę znanej firmy i lokalnej? Podpowiedzcie proszę na co zwrócić uwagę i jaką Wy podjęlibyście decyzję na moim miejscu.
rafal.cichocki
Dodano: 17 Lut 2016, 14:22
Witam,

W porównaniu dwóch pomp ciepła nie możemy opierać się jedynie na cenie zakupu. Ważnym elementem są również parametry urządzenia, sprawność oraz serwis producenta. Marka Buderus posiada w swojej ofercie również powietrzną pompę ciepła Logatherm WPL AR o modulowanej mocy w zakresie 8-14kW oraz sprawności przy parametrach A7/W35 dochodzącej do 510%. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu w celu poznanie szczegółów: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/gruntowe/logatherm-wps-k-1.html.
Pozostaję do dyspozycji w razie pytań.

Pozdrawiam,

Dodano: 17 Lut 2016, 21:24
moim zdaniem dodatkowo trzeba brać pod uwagę jeszcze sam budynek w którym będzie zamontowana pompa i ma pracować. Przecież lepiej ocieplone domki będzie łatwiej ogrzać.
katarzyna.jankowska
Dodano: 9 Mar 2016, 13:15
Najlepiej doradzić się w tej sprawie fachowca. Na stronie https://buderus-inserw.pl/sklep/pompy-ciepla znajdziecie różne pompy ciepła. Ale można też skontaktować się z tą firmą i oni doradzą, co wybrać.
elwira.krol
Dodano: 12 Maj 2016, 18:43
Mnie osobiście także taka kwestia bardzo interesuje, tym bardziej że od dłuższego czasu myślę o takim właśnie sposobie ogrzewania. Nie mniej jednak posiadając znikomą wiedzę w tym zakresie, raczej zdecyduję się na wiedzę i doświadczenie fachowców z JKMultisystem http://www.jkmultisystem.pl/ , bowiem z tego co wiem, firma ta świadczy usługi związane z innowacyjnymi rozwiązaniami dla domów jednorodzinnym, nie tylko w Polsce, ale również w Europie zachodniej np. w Niemczech.
rafal.cichocki
Dodano: 16 Wrz 2016, 10:09
Witam,

W ofercie marki Junkers pojawił się nowy typ powietrznej pompy ciepła typu split dostępnej w czterech mocach grzewczych 6, 8, 11 oraz 13kW. Supraeco A SAS-2 składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, połączonych rurociągiem wypełnionym czynnikiem chłodniczym. Część wewnętrzna dostępna jest w 4 wersjach do wyboru:
ASE - jednostka wewnętrzna naścienna z zintegrowaną grzałką 9 kW,
ASB - jednostka wewnętrzna naścienna wyposażona w zawór mieszający do współpracy z kotłem,
ASM - stojąca jednostka wewnętrzna z zintegrowanym 190-litrowym podgrzewaczem wody na ciepłą wodę i 9 kW grzałką elektryczną do wspomagania,
ASMS - wewnętrzna jednostka stojąca z zintegrowanym 184-litrowym podgrzewaczem wody na ciepłą wodę z dodatkową wężownicą i 9 kW grzałką elektryczną.
Pompa ciepła wyposażona jest w nowoczesny regulator HMC300 pozwalający na sterowanie pracą ogrzewania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie cechuje się wysoką sprawnością, dzięki zastosowaniu sprężarki o modulowanej pracy.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszam na naszą stronę internetową
http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-typu-split/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
Dodano: 19 Wrz 2016, 05:58
Witam :) Jeśli chodzi o pompy ciepła, to uważam, że liderem jest Immergas. Firma działa prężnie od wielu lat na rynku i stale wprowadzają innowacyjne produkty. Ich ofertę można zobaczyć tutaj: http://www.immergas.com.pl/Produkty,2309/POMPY_CIEPLA. Uważam, że jest korzystnie, a do tego - ciekawy wybór :) Myślę, że bez problemu uzyskacie też fachowe doradztwo w sprawie pompy ciepła.
marek_.rozkosz
Dodano: 8 Maj 2017, 15:47
Wybierając powietrzną pompę ciepła trzeba dopasować parametry systemu do powierzchni i rodzaju ogrzewanego budynku. Powietrzna pompa ciepła jest urządzeniem pracującym w oparciu o energię elektryczną. Instalacja wewnętrzna opiera się na systemie grzejników z elementami ogrzewania podłogowego w łazienkach i pomieszczeniach z podłogami z płytek ceramicznych.
maciej.jurek
Dodano: 29 Sie 2017, 13:36
O, świetne porady :) Dzięki wielkie, jestem pewien, że mi się przydadzą :)
alicja.siemczonek
Dodano: 12 Paź 2017, 16:26
Uważam, że porad na ten temat bardzo fajnie szuka się w Internecie. Można naprawdę sporo informacji w ten sposób znaleźć :)