header.jpg

Wentylacja pomieszczeń komunikacji wspólnej

leszek.lebiedzinski
Dodano: 10 Sty 2016, 17:48
Witam

W moim budynku mam korytarz oddzielony od klatki schodowej drzwiami pożarowymi. Korytarz ten łączy ze sobą 4 mieszkania i nie jest w żaden sposób wentylowany.
Czy jest jakiś przepis mówiący o konieczności wentylacji takich pomieszczeń?

Z tego co znalazłem w internecie wymagania dotyczą jedynie pomieszczeń wewnątrz mieszkania, komórek lokatorskich oraz klatki schodowej. Wentylacja poprzez otwieranie drzwi na klatkę schodową również odpada ponieważ drzwi pożarowe ze względów bezpieczeństwa powinny być zamknięte.

Z góry dziękuję za pomoc.
dorothy.xoco
Dodano: 12 Sty 2016, 12:43
Bardzo dużo nowych inwestycji deweloperskich, ma tak skonstruowane korytarze, że nie ma tam żadnych okien ani wentylacji. Szczelne drzwi ppoż między klatką schodową a korytarzami przy mieszkaniach oraz holem z windami. Może jakiś ekspert podpowie dlaczego tak się teraz buduje? Zaduch na korytarzach zwłaszcza, jak jest okres urządzania mieszkań jest okropny.
stefan.piotrowski
Dodano: 14 Gru 2016, 12:58
Myślę że powinna być wentylacja, bo w okresie letnim może być bardzo gorąco i duszno. Jest to jedyne rozwiązanie jeśli nie ma okien.
arek.ciezki
Dodano: 27 Gru 2016, 14:55
Dokładnie, jak najbardziej popieram przedmówcę :) Tak jest zdecydowanie najlepiej :D