header.jpg

Jakie okna są najlepsze?

elwira.krol
Dodano: 16 Lis 2015, 15:08
Jakie w waszym mniemaniu okna można określić mianem najlepszych? Od dłuższego czasu poszukuję ciekawych rozwiązań w tym zakresie i póki co najbardziej do gustu przypadła mi oferta okna Radom . Przede wszystkim cechują się one ciekawą stylistyką, a poza tym wykazują niski współczynnik przenikania ciepła. Poza tym także pod względem akustycznym mają bardzo dobre parametry. Jak sądzicie, czy warto zainwestować w tego typu okna?
janek.klima
Dodano: 19 Lis 2015, 09:53
Oczywiście, że warto. Okna są bardzo ważne, więc im lepsze kupisz tym lepiej dla domu. Zwrot będziesz miał bardzo szybko np. poprzez zaoszczędzeniu na ogrzewaniu. Na okna tej firmy http://www.budvarcentrum.pl/ masz gwarancję nawet do 10 lat. Biuro znajdziesz na Czerniakowskiej i Krasickiego.
marek.krzywinski
Dodano: 22 Lis 2015, 22:39
Fajnie, dzięki za rady ;)
marlena.kowalik
Dodano: 29 Gru 2015, 09:50
Przyznam, że ja zastanawiam się nad tymi oknami tutaj - finestre pvc. Ten włoski producent ma doświadczenie i okna są energooszczędne a na tym najbardziej mi zależało.
zofia.nycz
Dodano: 30 Gru 2015, 10:05
Ja także mogę coś polecić. Jakiś czas temu zmienialiśmy stare okna w mieszkaniu na te najbardziej energooszczędne okna. Naprawdę bardzo dobrze się sprawdzają.
mariusz.klodowski
Dodano: 31 Gru 2015, 08:42
Teraz żoną do nowego domu myśleliśmy nad oknami Drutex ale sąsiad nam odradził, powiedział, że ma od kilku lat okna z Dako i chwali. No i też kupiliśmy Dako i nie narzekam, razem z roletami. Na mieszkaniu mieliśmy Sokółka i potem były wielkie problemmy z reklamacjami, wiec nie polecam.
janusz.karpaty
Dodano: 5 Sty 2016, 07:13
Wybór okien ma bardzo duże znaczzenie. To czesto właśnie przez okna ucieka najwięcej ciepła z mieszkania. Mam porównanie bo mieszkamy w nieocielanym bloku oraz rok temu wymieniliśmy okna. Kiedy mieliśmy stare drewniane okna to powstawały spore przeciągi oraz w mieszkaniu było dość zimno. Obecnie mamy nowe okna ( pcv) oraz jest wyraźnie cieplej. Zdecydowaliśmy się na trochę droższą technologię pasywną. Okna takie mają wielokomorową zabudowę profilu. Dzięki temu skuteczniej zatrzymują ciepło w mieszkaniu.
Zdecydowaliśmy się na ten model okien:
http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/prestige-thermo
maja.sowa
Dodano: 8 Sty 2016, 10:09
Myślę o wymianie okien na jakieś z niższą przenikalnością ciepła... Akustyka też mogłaby być lepsza, chociaż źle wcale u mnie nie jest. Może coś polecicie?
radoslaw.potocki
Dodano: 28 Sty 2016, 09:09
Jeśli szukasz ciepłych okien to sprawdź profile Aluplast IDEAL 8000 - powiązanie skrzydła z szybą powoduje znacznie lepszą izolacyjność cieplna niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań oraz podwyższoną ochronę przed włamaniem (szyba nie wypadnie). Takie rozwiązanie stosuje firma okna Kraśnik. Poza tym możesz wybrać wygląd oraz wymiary swoich okien ponieważ są produkowane na indywidualne zamówienie klienta.
g.g
Dodano: 31 Sty 2016, 12:21
Wg mnie albo Oknoplast albo Drutex.