header.jpg

Wentylacja mechaniczna?

zenowefa.gadzinowska
Dodano: 11 Paź 2013, 08:12
Czy wentylacja mechaniczna w małym domku (80m) będzie tak samo efektywna jak w dużym?
Na stronach dystrybutora rekuperatorów do takiej wentylacji (http://www.ecocomfort.pl/) znalazłam informację, że pozwala ona zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu nawet do 30%.
No i wiadomo, że przy dużym domu to miałoby zasadnicze znaczenie, ale czy w małym rownież? Czytając o plusach takiej wentylacji jest ZA, ale może ktoś podpowie cos więcej??
kinga.w
Dodano: 7 Sty 2014, 14:39
Moim zdaniem taka wentylacja będzie tak samo efektowna. Sama mam podobną wentylację, tylko, że z firmy http://www.wentylatorysklep.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Do niedawna byłam sceptycznie do tego nastawiona, ale mąż na szczęście namówił mnie do wentylacji i nie żałujemy.
mateusz.skl
Dodano: 7 Sty 2014, 16:51
Będzie taki sam efekt tylko grubość styropianu musi być min. 20 cm, bo cieńsze styropiany oddychają.

remonciki.pl
wladek.wladek
Dodano: 13 Mar 2014, 19:11
Też jestem zdania, że taka wentylacja sprawdzi się w tym metrażu. Ogólnie uważam, że warto inwestować w wentylację, bo znacznie poprawia komfort mieszkania. Co więcej, obecnie taka instalacja nie jest kosztowna i każdy może sobie na nią pozwolić.

Dodano: 25 Kwi 2014, 11:14
Właściwie zamontowane nawiewniki mogą zmniejszyć znacząco opłaty za ogrzewanie, szczególnie jeśli połączy się je jeszcze z innymi energooszczędnymi technologiami (np. pompa ciepła). U mnie taka instalacja działa od ponad roku i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony.
tomek.anielko
Dodano: 20 Cze 2014, 07:58
Wentylacja mechaniczna to naprawdę świetna sprawa ... mi wykonywała firma AirSystem i jestem maga zadowolony :)
pawel.jasinski
Dodano: 4 Sie 2014, 09:20
Myślę, że to dobry pomysł, wentylacja mechaniczna zapewnia nam stały przepływ powietrza, a także umożliwia jego zwiększenie dowolnej chwili. A poza tym to dosyć komfortowe rozwiązanie, ponieważ wentylacją mechaniczną można również oczyszczać, ogrzewać i chłodzić powietrze. To duże oszczędności - rekuperacja pozwala na odzyskiwanie ciepła. W swoim domu mam jednak standardową wentylację grawitacyjną wyposażoną w kratki wentylacyjne spiro i nie narzekam.
g.g
Dodano: 26 Maj 2015, 18:49
Metraż domu raczej nie ma tu znaczenia.
marlena.kowalik
Dodano: 12 Lis 2015, 08:13
Muszę przyznać, że my dość długo szukaliśmy. W końcu wybraliśmy systemy dostępne na tej stronie - systemy wentylacyjne. Mam nadzieję, że będą działać bez zarzutu:)
maciej.markiewicz
Dodano: 9 Mar 2016, 12:17
Taka wentylacja powinna się sprawdzić ale wielkość domu ma znaczenie. Podczas zakupu zwróć uwagę na moc. Taki wentylator http://salda.centrumklima.pl/pl,wentylatory,10,1197,informacje-ogolne.html jest bardzo wydajny, wydaje mi się, że powinien pasować. A jak duży jest twój dom?