header.jpg

Czym wyrównać drogę?

waldek.rox
Dodano: 24 Paź 2015, 21:43
Dojazd do działki kumpla jest bardzo wyboisty i nieźle trzęsie w czasie jazdy. Mówiłem mu aby wyrównał tą drogę bo kiedyś można zerwać chociażby rurę wydechową. Co byście polecili na zapchanie tych dziur? Droga jest piaszczysta i od czasu do czasu wystają korzenie drzew. Gdzieś tam widziałem piach Radom, tylko zastanawiam się jaki rodzaj piachu wybrać? Jaka powinna być ta nawierzchnia? Chodzi również o to, aby nie powstały kałuże i potoczki. No i czy w ogóle piach to dobry pomysł?
emil.kowalski
Dodano: 26 Paź 2015, 08:29
Piach to chyba dość średnie rozwiązanie, deszcz popada i się rozpłynie, prędzej jakiś żwir grubszy się nada

________
folie PCV
patrycja.kowal
Dodano: 1 Mar 2016, 09:21
Nie lepiej zrobić podjazd z kostki? Podobno dobrze sprawdza się taka kostka brukowa kraków. Jest dostępna w różnych kształtach i odcieniach także coś zawsze uda się dopasować...
edytaedyta
Dodano: 5 Wrz 2016, 07:32
Moim zdaniem najlepiej postawić na kratkę drogowo-trawnikową EkoERG. Uważam, że to lepsze niż kostka brukowa, bo jest znacznie bardziej wytrzymała. Poza tym - wizualnie jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Zerknijcie!
andrzej.krol2
Dodano: 28 Lip 2017, 16:07
Super są te porady :) Z całą pewnością mi się przydadzą :) Dzięki wielkie ;)
marcin.brzozowski
Dodano: 11 Sie 2017, 13:30
Ze swojej strony mogę polecić zastanowienie się nad tym, czy beton nie byłby dobrym rozwiązaniem. Piasek nie jest zbyt trwały i stabilny, tak samo żwir, gdzie jakieś jego elementy mogą wpaść w zakamarki podwozia, a to jest trochę niebezpieczne dla żywotności samochodu. Moim zdaniem przydałoby się coś trwalszego, tak jak właśnie beton. Drogi z betonu wałowanego to rozwiązanie wykorzystywane w gminach, z którego można robić też podjazdy. Wygląda tak: http://www.betonowki.pl/drogi-z-betonu-walowanego na podłożu, czyli solidnie i bez wybrzuszeń. Ten rodzaj betonu nie ulega pęknięciom, więc spokojnie można nim przykryć wszelkie nierówności na drodze jak np. korzenie drzew.
jozef.stepien
Dodano: 14 Sie 2017, 08:15
W sumie to najlepiej albo poradzić się u specjalisty albo po prostu poprzeglądać różne strony tematyczne na ten temat. Bo tak naprawdę pytanie na forum jakiejś szczególnie specjalistycznej wiedzy nam raczej nie przyniesie :P.