header.jpg

Meble na wymiar - tak czy nie?

wal.dorff
Dodano: 21 Wrz 2015, 07:26
Rozmawiałem ostatnio z kilkoma znajomymi odnośnie urządzania domu. Padło na meble i tutaj zaczęła się dyskusja o tym dlaczego Ikea jest tak popularna i dlaczego tak mało ludzi decyduje się na meble na wymiar. Firma Deka Dekor robi takie meble w Szczecinie i chciałbym się dowiedzieć czy również uważacie, że takie meble są lepsze niż te katologowe?

Dodano: 21 Wrz 2015, 08:08
Mało ludzi decyduje się na meble na wymiar, bo są dużo droższe niż meble z IKEI np. Ale według mnie zdecydowanie warto zainwestować w meble na wymiar i znaleźć fachowców, którzy wykonają je dobrze i profesjonalnie.
Wonski
Dodano: 27 Wrz 2015, 16:34
Zdecydowanie meble na wymiar jak najbardziej tak. Szczególnie mieszkając w bloku są dobrym rozwiązaniem gdy metraż mieszkania nie jest wielki i trzeba każdy metr kwadratowy mieszkania zaprojektować rozsądnie by nie zawalić mieszkania za mocno by nie okazało się kompletnie ciasne. Ale także w przypadku domów są użyteczne, zwłaszcza zamawiając wszystkie meble naraz nie ma ryzyka że mieszkanie będzie wyglądało kiepsko, losowe połączenie styli i kolorów powodując że wygląda to wszystko obrzydliwie (często spotykane w mieszkaniach na wynajem)
mariusz.dolega
Dodano: 6 Paź 2015, 09:20
moim daniem meble na wymiar to fajne i nowoczesne rozwiązanie, ale niestety nie każdego nia nie stać. z drugiej strony teraz meble nie na wymiar też się ładne kupi
julia.horzela
Dodano: 20 Paź 2015, 08:35
Czasami to rzeczywiście ma sens. Szczególnie w niewymiarowych małych pomieszczeniach.
halina.jakubowska
Dodano: 13 Lis 2015, 10:18
Meble na wymiar maja sens tylko jak ma się niewymiarową kuchnię czy pokoje a tak to lepiej kupić już gotowe rozwiązania.
kasia.markowska
Dodano: 30 Lis 2015, 17:57
Ja lubię nietypowe meble, ale niekoniecznie są ine robione pod wymiar, ostatnio znalazłam meble dla dzieci i młodzieży na enyoart.pl
jagoda.lizan
Dodano: 21 Gru 2015, 22:40
Mnie się meble na wymiar bardzo podobają. Owszem, może są droższe, ale mogę zaplanować sobie je właściwie od a do z i nie jestem ograniczona kolorem czy wymiarem, który jest dostępny w sklepie. Dopasowuję sobie ilość szafek, półeczek, szuflad. Meble to w końcu coś, co kupujemy na lata a nie chwilę, żeby zaraz wymieniać, więc wolę, żeby dobrze mi się z nich korzystało. Co do jakości - na pewno Ikea się może schować, choć nie uważam, żeby ich meble były całkiem do niczego ;) Kwestia gustu i potrzeb.
wszebora81
Dodano: 22 Gru 2015, 16:48
Meble na wymiar to idealne rozwiązanie dla nietypowych rozmiarowo mieszkań. Często jest tak, że mieszkanie jest już w pełni urządzone, ale nagle brakuje jeszcze jakiegoś mebla, ale normalny się nie zmieści i wtedy jedynym ratunkiem jest właśnie zamówienie mebla na wymiar, który się wpasuje w pozostałe miejsce w mieszkaniu. Ale to fakt, ze zazwyczaj takie meble drożej kosztują. Czasami zdarza sie tak, że niektórzy mają w ofercie standardowy mebel, ale za dopłata oferują dopasowanie go do wymaganych wymiarów.
franek.sossnowski
Dodano: 4 Lut 2016, 10:39
Moim zdaniem meble na wymiar są świetne dla każdego mieszkania czy domu, bo dzięki takiej usłudze możesz sam sobie wybrać jakie szafki i jakiego rozmiaru będziesz mieć w danym koncie kuchni. Dodatkowo bywają niewiele droższe niż gotowe zestawy z jakiegoś brw albo innej drogiej firmy. Sam w swoim domu mam takie meble w kuchni, bo nie mogłem znaleźć odpowiednich katalogowych. Jakbyś szukał sprawdzonej firmy w Warszawie to mi robili ludzie z McKapka.