header.jpg
          

Zniszczona ława ogrodowa

kamila.bis
Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 26
Dodano: 10 Sie 2015, 19:43
Mam zniszczoną drewnianą ławę ogrodową. Jak ją zaimpregnować aby służyła wiele lat?
Ekspert_Bondex
Dołączył: 5 Mar 2015
Posty: 4
Dodano: 12 Sie 2015, 12:54
Witaj! Musisz zacząć od przygotowania drewna pod właściwą impregnacje.
W tym celu zeszlifuj starą warstwę. Możesz użyć do tego szlifierki z papierem ściernym, najpierw o duże gradacji (P60), a następnie o drobniejszej (P220) w celu wygładzenia powierzchni. Pamiętaj, że usuwanie starych powłok metodą szlifowania wykonuje się wzdłuż słojów, aby nie uszkodzić struktury drewna. Po tym procesie należy szlifowaną powierzchnię dokładnie odpylić za pomocą suchego pędzla lub szczotki, następnie przetrzeć wilgotną szmatką.
Ja polecam również chemiczny Usuwacz Uniwersalny Bondex- preparat należy nanieść za pomocą pędzla na powłokę przeznaczoną do usunięcia. Warstwa powinna być dość obfita, lecz nie na tyle, by preparat zaczął ściekać. Po odczekaniu ok. 10 – 15 minut zmiękczoną powłokę zeskrobuje się szpachelką lub skrobakiem.
Kolejnym krokiem jest impregnacja i nałożenie oczekiwanego koloru.
Niezbędne będzie użycie gruntu (np. Bondex Wood Preserver) , który uchroni ławę przed szkodnikami, pleśnią i grzybem. Grunt jest bezbarwny i wnika głęboko w drewno, dlatego aby uzyskać kolorową powierzchnię należy zastosować emalię Acrylic Enamel, lub lakier Bondex Universal- gdy oczekujesz błyszczącego wykończenia.