header.jpg

Zabezpieczenie dachu - Problem z gołębiami na dachu.

andrzej.r
Dodano: 30 Lip 2015, 21:31
Witam,

Mam poważny problem z gołębiami na dachu, nie wspomnę już o tym że ostatnio inne ptaki szukają sobie miejsca pod dachem. Potrzebuje jakiegoś skutecznego zabezpieczenia. Pytanie, czy np. kolce na gołębie są skuteczne? Może ktoś z Was ma jakoś zabezpieczony dach i podzieli się doświadczeniami.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
mariel
Dodano: 31 Lip 2015, 10:23
Kolce chyba nie są do końca skuteczne. Mieszkam w Krakowie, gdzie gołębi mamy dostatek i te paskudy widać nawet w miejscach, gdzie są kolce. Może istotna jest kwestia ostrości i odpowiedniego umieszczenia tego typu zabezpieczeń.
andrzej.r
Dodano: 10 Paź 2015, 20:03
Rzeczywiście też się tego obawiałam, ale po konsultacjach z firmą montująca kolce, zdecydowałam się działać. Co prawda kolce podobno się sprawdzają, ale dobrze zamontowane, ja jednak zdecydowałam się na montaż siatki. Na balkonie jest to bardzo praktyczne wyjście. Prawie jej nie widać i co ważne w niczym nam nie przeszkadza, tak więc polecam, zarówno siatkę jak i linarema. Doradzili, szybko zamontowali i co ważne działanie jest skuteczne. Super :) gołębie dały nam spokój :) noooo i koszta nie były wielkie. Pozdrawiam.