header.jpg

Kiedy wymagany jest kask?

kasia.nowak
Dodano: 7 Lip 2015, 10:41
Zaczynamy budowę domu i nie wiem czy pracownicy muszą mieć kaski (to tacy lokalni, niezorganizowani budowlańcy), a jeśli tak, to które? kaski glovex

Dodano: 30 Lip 2015, 11:47
Kaski to bardziej podczas budowy i prac na wysokościach. Musiałbyś sprawdzić przepisy dotyczące BHP. Jeszcze nie spotkałam ekipy, która budowałaby w kaskach.
Dodano: 21 Wrz 2015, 10:43
Do niektórych prac wymagane są również ubrania ostrzegawcze. Można tego typu ubrania zakupić w http://vizwell.pl/ , także polecam wam zajrzeć do tego sklepu i sprawdzić dostępną ofertę.
Wonski
Dodano: 4 Paź 2015, 17:34
Dokładnie tak. W przypadku budowy normalnego domu nie są wymagane kaski. Zresztą obstawiam, że to leży w kwestii firmy która Ci ten dom buduje by sprawdzić czy spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy więc nie ma obaw że mandat poleci na Twoje konto bo jeżeli jest tam jakiś "kierownik budowy" to on i jego firma są tu stroną. W przypadku parterowego domu też nie widziałem nigdy robotników z kaskami więc pewnie chodzi tu prace na wysokościach, ewentualnie z ciężkimi maszynami nad głową
nikolinho
Dodano: 1 Lis 2015, 16:16
Niestety ciężko powiedzieć o wszystkich wyjąkach i przypadkach. Prawo dotyczące bezpieczeństwa higieny pracy jest strasznie rozległe, wszystkie prace na wysokościach a także przy budowie lub przerabianiu stropów powodują, że kask jest wymaganą częścią odzieży ochronnej. Poza tym jest wiele, naprawdę wiele innych historii i okoliczności gdy należy taki kask mieć, lepiej gdy podasz przykład czynności, a ktoś bardziej obeznany poda ci konkretny paragraf i oceni jednoznacznie czy w tym przypadku kas jest wymagany
tomasz.sianecki
Dodano: 2 Lis 2015, 10:05
Zbyt mała budowa na kaski. Dom musiałby mieć bodajże 15 m
lukasz.h
Dodano: 14 Lis 2015, 01:06
Uważam, że muszą mieć kaski. W trakcie prac budowlanych może dojść do nieszczęśliwego wypadku. Ochrona głowy przed urazami jest zatem bardzo ważna. Warto zakupić kaski dla pracowników, niezależnie czy są to profesjonaliści z firmy budowlanej lub też zwykli znajomi amatorzy. Warto wybrać odzież ochronną z oferty guard360.sklep.pl Gwarantowana wysoka jakość wykonania i szybka dostawa.
Blejzin
Dodano: 17 Lis 2015, 22:11
Nie chcę wprowadzać Cię w błąd, ale wydaje mi sie, że zleceniodawcy nie powinno to interesować. To jest kwestia wykonawcy i to on (a dokładnie kierownik budowy) jest odpowiedzialny za przygotowanie sprzętu BHP. Dla Ciebie ważne jest tylko to, żeby wyrobili sięw terminie, żeby nie zabrakło materiałów i żeby ściany były proste. Ale zupełnie rozumiem Twoje obawy. Jeżeli nie wiesz, to może warto skontaktować się ze specjalistą od BHP który oceni czy zachodzi potrzeba posiadania kasków na budowie, czy nie
piotr.w
Dodano: 21 Kwi 2016, 07:54
Moim zdaniem warto wyposażyć także pracowników w odzież ostrzegawczą. Na http://vizwell.pl/ udało mi się znaleźć dobrą ofertę tego typu ubrań, więc jeżeli chcecie, to możecie zapoznać się z ich ofertą.

Dodano: 20 Maj 2016, 11:41
Odzież robocza to obowiązek dla każdego pracodawcy nawet i dla tego kto zatrudnia pracowników w biurach o czym się często zapomina.