header.jpg

Panel szklany w kuchni

jacek.brzezinski
Dodano: 2 Cze 2015, 18:33
Niedawno byliśmy u znajomych na parapetówie i wpadło nam w oko ich rozwiązanie. Chodzi o mocowanie szkła zamiast płytek w przestrzeń między blatem a wiszące szafki. Takie rozwiązanie ma spore plusy jak mi się wydaje. Chyba łatwiej jest utrzymać czystość na takiej gładkiej powierzchni, niż na płytkach z ich fugami łapiącymi każdy brud. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Znajomym te panele kładła firma z Poznania, Glassland http://glass-land.pl/panele-szklane-do-kuchni.html. Podobno szkło może być jednobarwne, lub można pod to wstawić grafikę.
monika.sieren
Dodano: 20 Lip 2015, 19:00
Ja nie mam zaufania do szkła w kuchni - temperatury i energiczne ruchy jakie zwykle wykonuję raczej nie sprzyjają żadnemu szkłu w pobliżu:) U mnie w kuchni na ścianach jest seria Biała, Czarna z Ceramika Color i myślę, że jest dość zbliżona do efektu jaki dają takie panele, takie z resztą było moja założenie - maksymalizacja połysku, przejrzystość koloru, elegancja.
ala.kaczanowska
Dodano: 30 Lip 2015, 12:31
Widziałam taki panel szklany u znajomej. Z mlecznego szkła. Bardzo zachwalała takie rozwiązanie - ze względu na łatwe utrzymanie w czystości,radziła również, aby nie kupować szkłą hartowanego, ze względu na to, że jest drogie, a w przypadku uderzenia sypie się na kawałeczki. Zwykła tafla jest tańsza, a przy uderzeniu pójdzie pojedyńczy odprysk. Ile jest w tym prawdy, nie wiem, nie znam się na szkle, jednakże jej argumenty wydają się być bardzo rozsądne.
Dodano: 17 Sie 2015, 11:26
Oczywiście, że szklany panel jest rozwiązaniem bardziej praktycznym. Pomyślcie o tych fugach, które należy potem szorować. Taki panel to wygoda
ida.borej
Dodano: 8 Gru 2015, 08:22
Mi się nie podobają takie panele szklane. Uważam też, że jest to trochę niepraktyczne rozwiązanie.
jan.kobza
Dodano: 2 Sty 2018, 13:34
Łatwiej utrzymać w czystości ale i pięknie wyglądają