header.jpg
          

Ogrzewanie fazowe vs tradycyjne grzejniki

krzysiek.seo
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 6
Dodano: 14 Maj 2015, 11:26
Podstawową różnicą pomiędzy ogrzewaniem fazowym a ogrzewaniem tradycyjnym jest sposób oddawania ciepła. W ogrzewaniu tradycyjnym, niezależnie od tego, czy jest to grzejnik, systemy podłogowe bądź płaszcz wodny, zawsze w pierwszej kolejności ogrzewane jest powietrze w pomieszczeniu, a dopiero potem mieszkańcy i przedmioty.

Dzięki promieniowaniu ogrzewania fazowego najpierw nagrzewają się ludzie, przedmioty a potem dopiero powietrze. Pomimo tego wcale nie odczuwamy zimna! Kolejną istotną różnicą jest niższa temperatura na zasilaniu. W tradycyjnych systemach grzewczych powierzchnia grzania jest równa ilości wody przepływającej przez układ. W systemie ściennego ogrzewania fazowego jest mniejsza nawet o 80% w porównaniu do standardowych rozwiązań, dodatkowo znacznie mniejsza jest również temperatura wymagana do ogrzania wody w instalacji co przekłada się na znaczne oszczędności energetyczne w całym systemie grzewczym.

Może warto zmienić stare systemy grzewcze w sowim domu i zainwestować w ogrzewanie fazowe? Sprawdź ofertę Bezpiecznego Budynku: http://bezpiecznybudynek.com
dorootapawlecka.dorootapawlecka
Dołączył: 7 Mar 2019
Posty: 1
Dodano: 7 Mar 2019, 19:21
Do dużego mieszkania, które rozwiązanie będzie korzystniejsze?

BÉSAME