header.jpg

OKNA drewniane czy PCV?

baska.baran
Dodano: 27 Kwi 2015, 09:29
Witam,
planuję wymianę okien i nie mogę się zdecydować. Pytałam znajomych o radę i każdy mówi co innego. Drewniane od zawsze mi się podobały, ale słyszałam, że bardziej trzeba o nie dbać. Jakie macie u siebie? Jak się sprawdzają?
Pozdrawiam.
justyna77
Dodano: 27 Kwi 2015, 11:11
To prawda, że o drewniane bardziej się dba. Trzeba je co kilka lat malować, ale wydaje mi się, że to nie jest taki wielki problem. Ja mam u siebie PCV kupione w OMNIcorpie i nie narzekam ;) Siostra zawsze chciała drewniane, ale nie było jej stać, więc również kupiła PCV imitujące drewno (też ciekawe rozwiązanie). Zaletą plastików jest to, że są bardziej ekonomiczne i no cóż... tańsze ;) Tutaj bym Ci doradziła jeszcze, że zanim się na jakieś zdecydujesz dowiedz się najpierw jak sprawują się monterzy zatrudnieni w sklepie, w którym planujesz zakupy. To jest bardzo istotna kwestia, ponieważ każde okna, które zostaną źle wstawione nie będą się dobrze sprawdzać i będziesz później miała tylko problem. Podrzucam link do firmy, bo sprawdziłam na własnej skórze i uważam, że są godni polecenia http://www.omnicorp.pl/ .
g.g
Dodano: 19 Maj 2015, 12:03
Chyba jednak PCV.
kamil.k
Dodano: 2 Cze 2015, 15:09
ja mam drewniane (kupiłem mieszkanie z 2 ręki) i wyglądają super, wiem że były droższe, no ale 1 wielki problem, skądś się wziął grzyb.... i niczym nie moge go usunąć. Pisałem do producenta, ale na razie b.o, a dodam, ze to skosy
ala.kaczanowska
Dodano: 2 Cze 2015, 19:40
Wydawać by się mogło, ze grzyb pojawi się tam gdzie nie ma cyrkulacji powietrza... Szybciej przy oknach PCV niż drewnianych... Sama mam okna PCV imitujące drewno, były tańsze, ale też są solidne. I to prawda, co napisała koleżanka wyżej - zwróć uwagę na ekipę montażową , można ładnie się wkopać...
Dodano: 12 Cze 2015, 09:30
Często okna PCV są zbyt szczelne, co odbija się negatywnie na cyrkulacji powietrza. Lepsze drewniane.
janusz.karpaty
Dodano: 24 Lip 2015, 10:56
Z drugiej strony drewniane okna są bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Sam zdecydowałem się na okna w technologii pcv i nie zauważyłem aby cyrkulacja powietrza w pokoju była dużo gorsza. Również wiele zaoszczędziłem bo jednak takie okna są dużo tańsze. Zamawiałem okna w firmie Budvar ( tutaj jest ich strona internetowa strona, na której można sobie przejrzeć oferowane okna: http://www.budvarcentrum.eu/pl ).
Jeśli zależy Wam na utrzymaniu ciepła w domu to warto jest zainwestować w technologię pasywną, w okna o zabudowie wielokomorowej.Takie bardzo dobrze trzymają ciepło. Może i są trochę droższe ale za to zyskacie na niższych kosztach ogrzewania.
olaf.fryczkowski
Dodano: 24 Lip 2015, 11:00
Dobre okna pcw, np. drutex iglo energy są oknami na lata moim zdaniem. Znam wiele osób, które mają właśnie drutexy i nikt nie narzeka na jakość okien.
bratka.zukowska
Dodano: 24 Lip 2015, 11:32
Jak ktoś ma taką możliwość finansową to zdecydowanie lepsze są okna drewniane.
kamila.stankowska
Dodano: 11 Wrz 2015, 18:47
Ja swoje okna kupiłam z tego sklepu http://konkolokna.pl/okna-premium.html , firma Vetrex, model V90+, póki co, nie mam powodów do narzekań, nic nie wieje ani nie kapie. Widziałam już przypadek, że pod drewnianymi oknami leżały szmatki bo tak przeciekały, mi się nic takiego nie zdarzyło więc jestem zwolenniczką okien PCV :)