header.jpg
          

Drzwi zewnętrzne ThermoPro firmy Hormann

marcin.wu
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 5
Dodano: 22 Lip 2013, 15:46
Jak uzyskać bardzo dobrą izolacyjność termiczną jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne?
Marka Hörmann ma na to sprawdzony przepis: płyta drzwiowa o grubości 46 mm, całkowicie wypełniona utwardzaną pianką poliuretanową, w zakresie termoizolacyjności zapewnia współczynnik U = 1,2 W/m2K.
Poza izolowaną termicznie płytą drzwiową także ościeżnica i próg muszą spełniać określone wymagania. Dla utrzymania izolacyjności termicznej całych drzwi niezbędne jest zastosowanie ościeżnic z przegrodą termiczną. Rozwiązaniem, ku któremu się sięga, są podwójne lub potrójne uszczelki na krawędziach płyty drzwiowej oraz próg z tworzywa sztucznego, również wyposażony w przegrodę termiczną i dodatkowe boczne uszczelki szczotkowe. Dodatkowe uszczelnienie narożników w obszarze progowym skutkuje lepszą ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Przeciągi spod drzwi to już przeszłość. Jedynym co będzie mogło nas zaskoczyć po zamontowaniu takich drzwi, to rachunek za ogrzewanie. Bezdyskusyjne jest, że dzięki ThermoPro oszczędzasz energię, a więc i pieniądze.
karina.kowalik
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 109
Dodano: 26 Lut 2018, 20:10
Myślę, że to na tyle poważna inwestycja, że warto porównać kilka ofert. Wiem, że w salonach Eurocolor o tutaj http://eurocolor.com.pl/zlotow można znaleźć ciekawą i szeroką ofertę. Także tam można podpytać o szczegóły w temacie drzwi zewnętrznych.
Tolkin
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 15
Dodano: 16 Kwi 2018, 11:52
Zgadzam się, że warto podpatrzeć na drzwi w różnych punktach - żeby porównać do siebie różne oferty, nie tylko oferty cenowe - ale też różnych producentów drzwi. Nawet jak coś podobnie wygląda na papierze (w katalogach), nie koniecznie będzie odpowiednie w realu.
Poza tym pewnie już od 2013 roku autorka tematu wybrała drzwi, więc jaki jest sens odgrzewać starego kotleta...