header.jpg

Beton dekoracyjny

michal.zagan
Dodano: 26 Mar 2015, 20:30
Czy stosował ktoś może u siebie w domu wykończenie betonem dekoracyjnym? Zastanawiam się nad wykońćzeniem mieszkania w stylu minimalistycznym/modernistycznym i po obejrzeniu zdjęć z http://twojasciana.com.pl/beton-dekoracyjny stwierdziłem, że to mogłoby elegancko u mnie zagrać. Czy mógłby ktoś podzielić się informacją jak wygląda koszt takiego wykończenia i czy nie ma problemów z trwałością?
justyna77
Dodano: 30 Kwi 2015, 07:19
No nie wiem... Chyba nie chciałabym czegoś takiego u siebie w domu. Beton to kojarzy mi się z pomieszczeniami gospodarczymi, magazynami itp.
g.g
Dodano: 26 Maj 2015, 20:39
Chyba nie czułabym się dobrze w takim domu wykończonym tylko betonem. Potrzebuję czegoś cieplejszego, a taki beton kojarzy mi się z czymś chłodnym..
ekspert.wmb
Dodano: 3 Cze 2015, 08:50
Beton jest świetną dekoracją. Można go połączyć z panelami dekoracyjnymi 3D, które dzięki swojej nietuzinkowej rzeźbie wyeksponują ścianę i nadadzą jej ciekawego efektu wizualnego a wnętrze nabierze indywidualnego charakter. Elementy można malować dzięki czemu stworzymy oryginalne pomieszczenie i dopasujemy je do całej kolorystyki. Ciekawie wyglądają w połączeniu z innymi materiałami własnie jak beton oraz drewno, cegła kamień itp.

jacek.brzezinski
Dodano: 25 Lip 2015, 12:52
Beton architektoniczny to bardzo fajny pomysł. Może trochę niecodzienny i mniej spotykany w Polsce, ale jednak dość szeroko stosowany jako element wykończenia. I nie tylko w biurach można go spotkać. Styl trochę loftowy i industrialny nie każdemu może pasować, ale na pewno ma w sobie coś. Widziałem realizację wykonaną przez Art Core (http://www.artcorestudio.pl/31-beton-architektoniczny) i wygladało to bardzo fajnie. Wnętrze właśnie miało charakter industrialny. Część dodatkowo była wykończona starą, rozbiórkową cegłą. Do tego polerowany beton na podłogach.
mariusz.jagielski
Dodano: 28 Lip 2015, 09:18
Do loftu pasowałby na 100 procent, do tego fantazyjne mebelki.
henryk.wojtasik
Dodano: 31 Lip 2015, 07:35
Jeżeli chodzi o trwałość, to ogólnie nie ma z tym problemów, ale najlepiej jest go zaimpregnować. Mi w sklepie budowlanym polecili Dynasil Protect i efekt jest moim zdaniem rewelacyjny. Beton w ogóle nie chłonie wilgoci i wszystkie zabrudzenia schodzą z niego bez najmniejszego problemu.
sylwek.fla
Dodano: 13 Sie 2015, 05:52
ciekawe rozwiązanie, dość odważne. Ja rozważam w salonie jedną ścianę kamieniem wyłożyć, tyle że stawiam na stone master i jakiś biały odcień, żeby za dużo szarości ni było.
karol.mizera
Dodano: 18 Sie 2015, 10:34
Dla mnie beton architektoniczny to ostatnie olśnienie, wygląda po prostu wspaniale http://www.itbud.com.pl/produkty,beton_architektoniczny_grc,wlasciwosci_betonu_architektonicznego_grc.html Można z niego wykonać sporo ciekawych rzeczy, a to duża zaleta, poza tym nie jest trudny w użyciu nawet dla początkujących. Prezentuje się elegancko bardzo.
Włodar
Dodano: 26 Sie 2015, 12:29
Beton już dawno nie kojarzy się jedynie z pomieszczeniami gospodarczymi, magazynami itp. Jest coraz bardziej popularny i coraz częściej spotykany na ścianach w domach czy mieszkaniach. Modę na takie rozwiązanie można porównać do nieprzemijającej mody na cegłę, którą też kiedyś starało się jedynie ukryć. Oczywiście taki beton nie chłonie wilgoci i łatwo daje się czyścić dzięki odpowiedniej impregnacji. Z betonową ścianą świetnie współgrają betonowe ozdoby, różnego rodzaju figurki czy doniczki, które można kupić już prawie w każdym sklepie oferującym przedmioty wystroju wnętrza.