header.jpg

czy warto projektować indywidualnie

alina.mazurkiewicz
Dodano: 20 Mar 2015, 14:14
Nie warto projektować indywidualnie, szkoda czasu, a i tak mało kto z nas da sobie z tym radę. Ja jeszcze przed zakupem domu przeglądnęłam mnóstwo czasopism wnętrzarskich i w internecie mnóstwo stron poświęconych projektowaniu. Miałam obraz, jak ma wyglądać moje wymarzone gniazdko i właściwie chciałam robić wszystko sama i dopiero w ostatniej chwili zdecydowałam się na wynajęcie architektów. Potem zrozumiałam, że projektowanie to cały ogrom pracy, znajomość materiałów i ludzi, wykonawców i całego mnóstwa rzeczy i niuansów, których samemu, jeśli się nie jest z branży budowlano-projektowej, nie da się ogarnąć. Polecam Panią i Panów z biura More-IN, zaoszczędzili mi mnóstwa nerwów
marlena.kowalik
Dodano: 30 Mar 2015, 09:20
To całkiem praktyczne rozwiązanie...a właśnie podobają Wam się np. takie kabiny prysznicowe na wymiar? faktycznie to dużo praktyczniejsze niż wanny?
iwonka.i
Dodano: 26 Kwi 2015, 15:52
Ja całe mieszkanie urządziłam sama :). I uważam, że to optymalne wyjście bo mam dokładnie tak jak chciałam i to co chciałam. teraz jestem w trakcie wyposażania łazienki. Chcę pralkę i być może suszarkę i tak jak wszystko inne zamierzam kupić przez internet. Znalazłam coś co mnie bardzo zainteresowało http://www.mixmedia.pl/pralki-suszarki i dalsza część aranżacji mieszkania przede mną.
elka.kabe
Dodano: 8 Maj 2015, 11:47
Inwestycja w projekt gotowy też się opłaca. Przekonałam się o tym sama kiedy koleżanka pokazała mi stronę internetową:

http://www.dyskontprojektow.pl.

Mówiła, że tam ceny projektów domów są najniższe w Polsce. Nie mogłam uwierzyć ale rzeczywiście, każdy projekt kosztuje tam tylko 650zł! Pomyślałam, że może nie są one kompletne albo to jakiś kolejny chwyt marketingowy, ale nie. Otrzymałam cztery egzemplarze kompletnego projektu budowlanego, który wystarczyło tylko zaadaptować do mojej działki. W dodatku dostałam bezpłatne zgody na wprowadzenie zmian w projekcie.
samuel.niewiadomski
Dodano: 19 Maj 2015, 07:57
Wnętrze jak najbardziej jeśli ma się odpowiednie wyczucie stylu, jeśli nie jest się pewnym, czy coś będzie dobrze wyglądać lub współgrać ze sobą to dobrze jest zapytać kogoś znającego się na rzeczy;)
g.g
Dodano: 19 Maj 2015, 11:56
Najlepiej jest mieć swój pomysł na dom, jakieś przykładowe projekty np. w internecie i udać się do projektanta, żeby wszystko dopasować :-)
adrian.papak
Dodano: 16 Cze 2015, 13:27
Oczywiście, że nie warto - nie bez powodu architekci długie lata uczą się projektowania, a później doskonalą warsztat w praktyce.
andrzej.bozek
Dodano: 30 Cze 2015, 12:28
Oczywiście, że warto pod warunkiem, że ma się o tym pojęcie. Z drugiej jednak strony projekt profesjonalisty może ci się bardziej spodobać i będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomniano.
piotr.jastrzebski
Dodano: 30 Cze 2015, 20:12
Tak jak wspomniano już wcześniej, dobrze mieć swój własny pomysł, jednak jeśli nie jesteśmy pewni naszego pomysłu to warto zasięgnąć opinii ekspertów.
ala.kaczanowska
Dodano: 23 Lip 2015, 22:09
Oczywiście że warto, po co kreślić po innym projekcie jeśli ma być w nim 80% naszych zmian, i masę nerwów architekta - lepiej od razu usiąść, poświęcić chwilę i stworzyć coś indywidualnego, specjalnie dla nas.