header.jpg

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

gordon.gros
Dodano: 26 Lis 2015, 12:38
Osobiście uważam że o wiele lepszym rozwiązaniem są oczyszczalnie przydomowe (tu warto poczytać). Miałem wcześniej wykopane szambo i co chwila było pełne. Do tego ten wydzielający się zapach przyprawiał o ból głowy. Fakt że oczyszczalnia wydaję się drogą inwestycją ale po moich kalkulacjach wyszło że z dofinansowaniem zwróci mi się po 5 latach a potem to już tylko zysk. Plusem jest że oczyszczona woda nadaje się do podlewania roślin wiec i to też zaoszczędza nasze pieniądze. Firma która mi wykonała montaż i pomogła z cała dokumentacją znajduję się w Łasku niedaleko Łodzi (www.zieloneoczyszczalnie.pl)
michal.eichler
Dodano: 14 Gru 2015, 12:34
Moim zdaniem, jak masz miejsce na oczyszczalnię, to zrób oczyszczalnię. Widziałem sporo materiałów, czytałem na ten temat i prócz kanalizacji jest to najbardziej optymalna opcja.
Mam szambo i czteroosobową rodzinę. Wywozić szambo muszę co 3-4 tygodnie i kosztuje mnie to nie małą kasę. Jak policzyłem, ile wydam na wywóz przez parę lat, to dawno pokryłoby mi to koszty wybudowania oczyszczalni.
A tak przynajmniej nie muszę się babrać w beczkowozy.
julia.kowalska
Dodano: 14 Gru 2015, 13:41
zobacz jaki jest koszt takiej przydomowej oczyszczalni
karol.zdunski
Dodano: 31 Gru 2015, 14:28
Ja też waham się nad przydomową oczyszczalnią. Posiadamy zbiornik ekologiczny z laminatów poliestrowo-szklanych od http://ekomaro.pl/, ale głównie ze względów ekonomicznych myślimy o przydomowej oczyszczalni. Ciągle myślę, czy jest sens. Widzę, że zdania tu są podzielone.
pawel.koszycki
Dodano: 11 Lut 2016, 13:51
Jest sens - to oczywiste! Ale do prawidłowego działania takie układu, mam na myśli braków oznak pienienia się, uporczywych zapachów czy dobrej pracy bakterii i w końcu efektywności całego układu zależą w dużej mierze środki jakich użyjesz do oczyszczalni :) Ja od 3 lat jadę na produktach firmy http://www.subiopolska.com/
marcin.tom
Dodano: 4 Kwi 2016, 22:25
Oczyszczalnia to lepsze i tańsze rozwiązanie od szamba. Zapraszam do zapoznania się z artykułem opisujemy tam koszty eksploatacji z wyróżnieniem różnych rodzajów oczyszczalni.

Oczyszczalnia to wyższe koszty inwestycji, ale trzeba je traktować jako inwestycję. Dodatkowo dochodzi kwestia wygody, przy dobrze dobranej oczyszczalni, eksploatacja nie wymaga praktycznie naszej ingerencji, poza wywozem osadu raz na rok. Polecam naszą firmę ekoczyszczalnie.pl - pomagamy dobrać rozwiązania, sprzedajemy i montujemy oczyszczalnie :)
maniek.m
Dodano: 6 Kwi 2016, 14:03
Kupiłem dom, który stał przez jakiś okres pusty. Poprzedni właściciele zainwestowali w przydomową oczyszczalnie ścieków. Niestety po upływie kilku lat nie korzystania z domu oczyszczalnie nie nadawała się do jakiejkolwiek renowacji.
Po przemyśleniu tematu spróbowałem szamba betonowego. Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Szambo zamówiłem u profesjonalisty z regionu , który dodatkowo gwarantował zarówno transport jak i montaż. Ten producent szamb betonowych http://lodz.ekologiczne-szamba-betonowe.pl/ jest bardzo rzetelny. Dba o dobrą jakość swoich produktów ma wiele certyfikatów jakości. Współpraca z nim przebiegła sprawnie. Szczerze polecam
norbert.kowalski
Dodano: 12 Kwi 2016, 16:30
Generalnie są trzy rozwiązania - szambo - koszty utrzymania zależą od wielkości rodziny i zazwyczaj wywóz nieczystości (w zależności od miejsca to około 50-100 zł i więcej). Przydomowa oczyszczalnia ścieków np. http://firmagarden.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-bialystok/ ładnie pokazany sposób działania. Rozwiązanie początkowo wydawać się może nieco kosztowne, ale po kilku latach inwestycja zacznie się zwracać. Oraz tzw szamba ekologiczne, w tym wypadku raz na kilka lat należy fekalia wywieźć

Mini Czat