header.jpg

Poradniki, książki i literatura fachowa.

olaf.s
Dodano: 6 Cze 2013, 09:51
Kupiłem niedawno mocno promowaną nowa książkę Wojciecha Nitki "Szkieletowy dom drewniany". Zdumiony jestem jak łatwo można stać się w naszym kraju autorem i publikować wytyczne powszechnie znane z innych, wcześniej wydanych książek. Pozycja ta to przedruk literatury zagranicznej wzbogacony o kilka zdjęć i kilka tekstów własnych, nie wnoszący absolutnie nic. Może bym tego nie zauważył, gdybym tematem się nie interesował od lat i gdybym nie posiadał w swej bibliotece wielu oryginalnych pozycji. Szczerze nie polecam, szkoda pieniędzy, chyba, że ktoś jest zupełnie "zielony" - ale tu też ostrożnie bo nie wszystko co napisane jest uzasadnione i znalazłem kilka dość poważnych błędów, które w naszym klimacie i ilości przejść przez O st C zimą może się okazać dla kanadyjczyka zgubne.
erzecznik.knauf_insulation
Dodano: 17 Wrz 2013, 10:50
Dziękujemy za opinię. W domach budowanych w szkielecie drewnianym dużą role odgrywa właściwa termoizolacja z wełny mineralnej. Czy w tym zagadnieniu także są jakieś błędy?
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
radzio.rak
Dodano: 12 Maj 2020, 15:36
Moja żona lubi książki, ale czy takie akurat, to nie wiem.
natalia.nykiel
Dodano: 13 Maj 2020, 08:30
No nie jestem pewna, czy by lubiła, bo jednak taką literaturę rzadko kto szanuje. Ja na przykład lubię horrory https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/ksiazki-horrory i bardzo się cieszę, kiedy mogę sobie kupić nowego dreszczowca. W tym miesiącu już jeden zasilił moją kolekcję. W przyszłym też planuję małe zakupy.
pawel._brzysda
Dodano: 13 Wrz 2021, 14:22
Ja w tym roku spędzam wakacje na swojej działce. Myślę, że będziemy się świetnie bawić, a dzieciaki spędzą trochę czasu na świeżym powietrzu. Powoli przygotowuję się do urlopu i stwierdziłam, że w tym roku, mam zamiar przeczytać kilka nowych książek. Pierwszą z nich jest : https://www.taniaksiazka.pl/ofiara-dla-kusiciela-aleksander-r-michalak-p-1556222.html . Mam nadzieję że mi się spodoba. Znacie ją?
g.g
Dodano: 14 Paź 2021, 05:32
To fakt, autor posta ma rację - zostanie sławnym autorem w Polsce to bułka z masłem, trzeba tylko mieć kasę na wydanie swojego dzieła