header.jpg
          

Mieszkanie dla Młodych tańsze o 56 tys. zł

alpha_park
Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 1
Dodano: 27 Sty 2015, 14:08
Wykończone mieszkanie w ramach programu MdM można kupić na osiedlu Alpha. Dzięki temu zaoszczędzimy kilkadziesiąt tysięcy złotych, a w dodatku czas i nerwy, od razu wprowadzając się do gotowego lokum. RED Real Estate Development to jedyny deweloper na warszawskim Ursusie, który oferuje taką możliwość.

RED Real Estate Development zrealizował na Ursusie osiedle Alpha i rozpoczął budowę kolejnego etapu – Alpha Park. Wiele z oferowanych tutaj mieszkań kwalifikuje się do rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, w którym limit ceny za 1 mkw.
w Warszawie wynosi 6583,1 zł. To dobra okazja, żeby zaoszczędzić na swoim pierwszym lokum. Ile? W 2014 roku państwo przeciętnie dopłacało 28 tys. zł do kredytu. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla planujących kupno mieszkania.
- Przy zakupie mieszkania w ramach programu MdM oferujemy także kompleksowe wykończenie. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko na dopłacie od rządu, ale również na kosztach materiałów i robót, w sumie ok. 56 tys. zł – mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży i marketingu osiedla Alpha.

Największe balkony
Firma przygotowała autorski program wykańczania mieszkań „Rodzina na gotowym”.
W standardzie RED gwarantowane są solidne oraz funkcjonalne materiały. Wykończenie obejmuje położenie podłóg, glazury, terakoty, a także pomalowanie ścian. W zakres usługi wchodzi również montaż drzwi wewnętrznych oraz wyposażenie łazienek
w armaturę.
- Wykańczanie mieszkania na własną rękę – to nie dla nas – mówi Marta Panko, która
z mężem Krzysztofem i córką Julką wybrała osiedle Alpha. – Program Rodzina na gotowym to była dla nas najlepszą opcją – dodaje Krzysztof Panko. – Mogliśmy wybrać materiały wykończeniowe oraz zdecydować o kolorystyce – jakie chcemy mieć drzwi czy w jakim kolorze ma być łazienka. A później wprowadziliśmy się już do gotowego mieszkania.
Przyszli mieszkańcy mogą dobierać materiały ze specjalnie opracowanego katalogu produktów, a jeśli potrzebują rady, to mogą liczyć na bezpłatną konsultację architekta wnętrz.
- Kupno gotowego lokum to oszczędność czasu i nerwów, ponieważ obowiązek wykończenia przenosimy na dewelopera. W standardzie RED zapewniamy najlepsze materiały, a na wykończenie dajemy roczną gwarancję ¬– mówi Teresa Witkowska. – Dlatego zainteresowanie naszą ofertą mieszkań pod klucz systematycznie się zwiększa, zarówno wśród singli, jak i rodzin z dziećmi.
Z decyzją o kupnie warto się pospieszyć. Na zrealizowanym osiedlu Alpha dostępnych jest już tylko 5 mieszkań. Jedno z nich zostało wykończone jako lokal pokazowy, tak aby zademonstrować wszystkie funkcje mieszkalne. Ma powierzchnię 72 mkw., 3 pokoje (dwie sypialnie), pokoju dzienny z aneksem kuchennym i balkon o pow. 9,5 mkw. Osiedle Alpha jest znane i cenione wśród mieszkańców właśnie z uwagi na duże balkony oraz tarasy, które mogą być miejscem przyjemnego relaksu lub sąsiedzkich spotkań.

Płacisz mniej
Również na planowanym osiedlu Alpha Park można znaleźć atrakcyjne lokale mieszczące się w programie MdM. Przykład? Dwupokojowe mieszkanie z wygodnym aneksem kuchennym. Ma powierzchnię 42 mkw. i 10-metrowy balkon. Realizacja inwestycji trwa, stąd też istnieje możliwość zmiany układu pomieszczeń.
Swoim przyszłym mieszkańcom deweloper oferuje atrakcyjną formę płatności – 20/80. To oznacza, że przy podpisywaniu umowy klient wpłaca zaledwie 20% wartości mieszkania (z czego 10% to wymagane przez Komisję Nadzoru Finansowego środki własne), a resztę kwoty w styczniu 2016 r. przy odbiorze kluczy do gotowego mieszkania. W istocie można sprowadzić tę formę do systemu 10/10/80.
- To bardzo wygodny i bezpieczny dla klientów system płatności. Na początku wpłacają oni niewielką sumę, a otrzymują gwarancję, że wprowadzą się do gotowego mieszkania. Dodatkowo oszczędzają na kosztach uruchomienia kredytu – mówi Teresa Witkowska.
Alpha to kompleksowe osiedle w warszawskiej dzielnicy Ursus. Jest zamknięte
i monitorowane, z zagospodarowanymi podwórzami i placami zabaw dla dzieci.
W najbliższej okolicy znajdują się sklepy, przedszkola, a bliskość Alei Jerozolimskich zapewnia szybki dojazd do centrum, jak i wyjazd poza miasto. Planowany kolejny etap
– Alpha Park – jest kontynuacją tych założeń, ale osiedle zostanie wzbogacone m.in.
o ekologiczne rozwiązania, które obniżą koszty eksploatacji budynków i części wspólnych.

Więcej informacji na stronie www.redalpha.pl.
andrzej.slys
Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 36
Dodano: 27 Sty 2015, 14:20
Super sprawa. Teraz młodzi nie mają pieniędzy to zawsze duża pomoc. Sam kiedyś szukałem mieszkania. Nie chcieliśmy z żoną mieszkać u moich rodziców, więc zaczęliśmy odkładać. Dzięki wsparciu firmy http://www.nieruchomosci-kat.pl/mieszkania/zakupiliśmy mieszkanie na Podkarpaciu. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Warto szukać ciekawych ofert. :)
michal.stys
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 6
Dodano: 29 Sty 2015, 08:24
Dobrze, że teraz jest tak dużo ciekawych rozwiązań i każde miasto jednak oferuje coś innego.
Franka
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 48
Dodano: 5 Lut 2015, 08:00
Aktualnie mieszkanie w kredycie można zakupic taniej o prawie 20% niż jeszcze kilka lat temu, odsyłam do artykułu na ten temat;
http://www.ihouse.pl/news/detal/kredyt-na-mieszkanie-kosztuje-dzis-o-20-mniej-niz-dwa-lata-temu/759/4
Nie dość,że ceny mieszkań są o wiele niższe to jeszcze kredyty są niżej oprocentowane. Jest to skutek niskich stóp procentowych.
Dobre wieści ponieważ więcej osób będzie mogło sobie pozwolić na zakup mieszkania.
lukasz.taczer
Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 5
Dodano: 28 Kwi 2015, 03:57
nie spotkalem jeszcze nikogo kto by sie na to zalapal