header.jpg

Jaki styropian

krzysztof.trelek
Dodano: 4 Cze 2013, 14:23
na jesieni będziemy ocieplać dom, zastanawiam się teraz nad materiałem, wiem, że na pewno styropian, ale jaki? czym ocieplaliście? na co zwrócić uwagę?
zenowefa.gadzinowska
Dodano: 19 Wrz 2013, 19:11
My ocieplaliśmy niedawno budynek, który wcześniej był ocieplany styropianem 5 i okazało się to niewystarczające. Dołożyliśmy na ścianach szczytowych jeszcze styropian o grubości 10 cm, a ścianę frontową i tylną pozostawiliśmy bez zmian. Jak się to sprawdzi, okaże się w zimie :)
marek.marecki
Dodano: 10 Paź 2013, 17:36
Najprościej to sprawdzać wagę minimalną, czy spełnia standardy PSPS, to nawet laik może sprawdzić. Ewentualnie patrzeć czy są gwarancje PSPS-u na styropianie. Wiele sieciówek nie ma, bo sprzedaje szajs.
Bartek Damrat
Dodano: 30 Maj 2014, 12:07
Racja, styropian 5 nie zawsze jest wystarczający. Mógłby wystarczyć jeżeli w domu, znaczy się wewnątrz, na ścianach masz płyty gipsowe stanowiące dodatkową izolacje.
Dziesiątka jest wystarczająca. Poza tym można wtedy śmiało pobawić się w zdobienie elewacji boniami (ozdobne rowki), wykonywanymi przy pomocy profili elewacyjnych.

Dodano: 25 Sie 2014, 10:43
Przy kwestiach związanych z wyborem grubości ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła danego styropianu (λD W/(mK)). Dopiero podczas analizy tych dwóch wartości - a więc grubości w korelacji do lambdy można zaprojektować odpowiednią termoizolację, która zapewni właściwy komfort termiczny wewnątrz budynku.
e-rzecznik Knauf Therm
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 29 Paź 2014, 11:29
Proszę o konkretne pytania dotyczące wyboru parametrów styropianu i ogólnie termoizolacji. Chętnie pomogę.
e-rzecznik Knauf Therm
TomekM.
Dodano: 27 Sty 2015, 20:36
Szerzej o parametrach i właściwościach styropianu pisaliśmy na naszym blogu. Może to pomoże podjąć decyzje aki styropian na ocieplenie przegród w domu - na jakie parametry zwrócić uwagę?
andrzej.murawski
Dodano: 19 Mar 2015, 12:42
moim zdaniem żaden styropian, najlepsza jest piana PUR :)

Dodano: 19 Wrz 2016, 11:36
Wydaje mi się że powinieneś dać styropian 10 cm ja tak dałam z mężem i mamy dobrze ocieplony dom

Dodano: 3 Paź 2017, 07:38
Ja ocieplałem styropianem 12 cm, do tego sztukateria dla wyglądu i szczerze Ci polecę firmę Styro Styl, sztukaterię mają świetną, robili mi gzymsy na elewacji i powiem Ci szczerze, że sąsiedzi zazdroszczą mi wyglądu domku :D