header.jpg

Czy budować nowy dom...? Czy remontować stary...? Wszystkie za i przeciw... .

budowa333.abc
Dodano: 10 Paź 2016, 09:38
Zdecydowanie budowa nowego domu wg własnego projektu.Od początku mamy jakiś kosztorys,wiemy czego możemy się spodziewać.W przypadku remontu często wychodzą problemy,jest mnóstwo dodatkowych kosztów.
marta.marta2
Dodano: 13 Paź 2016, 09:12
Ja wolałabym zdecydowanie wybudować mały domek 70 metrów użytkowej powierzchni przeróbka starego domu to jednym słowem masakra nigdy nie będziecie zadowoleni a od momentu budowy macie szanse zrobić wszystko jak chcecie a zmieniać układ w starym domu fatalna sprawa tylko siąść i płakać.
piotr.nowicki
Dodano: 21 Paź 2016, 08:35
Też jestem za budową nowego domu. Daje to znacznie większe możliwości stworzenia idealnego domu. Aranżacja starego jest znacznie trudniejsza, gdyż napotykamy na bariery architektoniczne i techniczne, których często nie jesteśmy w stanie ominąć. Ja akurat musiałem przebudować stary dom. Jeśli już decydujemy się na to, to polecam wsparcie się pomocą osób, które mają wiedzę i mogą nam pomoć uniknąć problemów. Dobrym rozwiązaniem są wizualizacje, gdyż pozwalają zobaczyć jak będzie wyglądał nasz dom. jeśli nie będzie to rozwiązanie, które nam się podoba zawsze możemy to zmienić. Jeśli chodzi op mnie cały proces projektowania domu wykonanała mi firma z Częstochowy. Była to firma Wizual Home 3D.
arkiadiusz.proll
Dodano: 21 Paź 2016, 08:50
Piotr, czy ta firma, o której piszesz współpracuje również ze swoją ekipą budowlaną oraz z producentami mebli itp? Chodzi mi o to, iż chciałbym aby ktoś kompleksowo podszedł do mojego domu. Co z tego, może ktoś mi to zaprojektuje, a potem okaże się, że jakość wykonania 'pokona" dobry projekt. Chciałbym, aby jedna firma zadbała o wszystko. Będę widzieć do kogo mogę mieć pretensję, jeśli coś nie wyjdzie. To taki żart, ale jest to wygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli nie ma się czasu, aby szukać kolejnej ekipy, która wykona to, co ktoś zaprojektował.
piotr.nowicki
Dodano: 21 Paź 2016, 08:58
Wydaje mi się, że tak. Spójrz na ich ofertę na stronie internetowej, albo zadzwoń. JUa miałem swoich zaufanych ludzi od wykonawstwa, ale wydaje mi się, ze współpracują z ekipami wykonawczymi. Mnie dobrze współpracowało się z tą firmą, ale oczywiście to kwestia indywidualna. Zawsze wszystko wykonane było na czas. Nie przyjmowali bezkrytycznie moich pomysłów,ale polecali swoje, ich zdaniem, lepsze rozwiązania. Przyniosło to dobry efekt końcowy.
marzena.mela
Dodano: 23 Paź 2016, 07:04
Wydaje mi się, że lepiej jest wybudować nowy dom, niż wyremontować stary.
mariusz.jagielski
Dodano: 24 Paź 2016, 12:34
Stare domy mają słabą izolację, konstrukcje, niezbrojone fundamenty...duży i kosztowny zakres prac naprawczych.
marek.tabol
Dodano: 2 Lis 2016, 11:13
Za remontem starego domu przemawia to, że potem wszyscy rozdziawiają gęby, jak im się pokazuje zdjęcia sprzed remontu.
marek.tabol
Dodano: 2 Lis 2016, 11:13
Za remontem starego domu przemawia to, że potem wszyscy rozdziawiają gęby, jak im się pokazuje zdjęcia sprzed remontu.
emil.janczak
Dodano: 2 Lis 2016, 16:49
Ja i tak wolałbym budować nowy dom.

Mini Czat