header.jpg

Czy budować nowy dom...? Czy remontować stary...? Wszystkie za i przeciw... .

karol.nowak
Dodano: 12 Mar 2016, 20:27
Zdecydowanie budować, bo nigdy nie wiadomo co się kupi.

exclusivedecking deska kompozytowa
malwina_.paciorek
Dodano: 13 Mar 2016, 11:51
to zależy, trzeba sobie zrobić symulację kosztów i zobaczyć co bardziej odpowiada.
marian.kurgan2
Dodano: 16 Mar 2016, 09:57
Ja budując dom myślał bym o zamontowaniu urządzeń pomagających w obniżeniu kosztów. Znacie Immergas, jak nie to polecam zapoznanie sie z ich produktami, bo oni sa najlepsi na naszym rynku. A zobaczcie tu http://www.immergas.com.pl/Produkty,2304/SYSTEMY_FOTOWOLTAICZNE Takie rozwiązania pomagają obniżyć koszta energii. Są coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie.
inka_.kruk
Dodano: 17 Mar 2016, 07:51
Jak wiele przemawia za budową nowego domu, a nie remontem starego wiedzą tylko ci którzy zdecydowali się na taki krok.Byłem świadkiem paru prób reanimacji starego domu a w jednym przypadku zakończyło się to jednak całkowitym rozebraniem starego... może inaczej...sam się rozpadł.Kupując działkę na której stoi dom do remontu, nigdy nie wiemy tak naprawdę w jakim on jest stanie i potrzeba oględzin dobrego fachowca,który oceni jego stan na chwilę obecną.W większości przypadków remont starego domu jest bardziej kosztowny jak wybudowanie od podstaw nowego domu. Wielu wydaje się że wygląd domu dużo nam powie o jego stanie rzeczywistym.Wydaje nam się że zmienimy gładź gipsową , pomalujemy i wymienimy instalacje hydrauliczną i będzie ok a wtedy odkrywamy problemy lub jest wszystko dobrze nie zawsze jest źle.
robert.maczka
Dodano: 17 Mar 2016, 09:58
Wydaję mi się, że wszystko zależy od funduszy jaki mamy i stanu starego domu. Dopiero wtedy można stawiać za i przeciw ;)
karol.zdunski
Dodano: 17 Mar 2016, 21:46
Budować od podstaw i najlepiej zacząć od badania geotechnicznego gruntu, bo znam takich co próbowali na tym oszczędzić i źle się to dla nich skończyło. http://www.kadlubowski.waw.pl/ to zakład, który dokonał u nas pomiarów, na szczęście poszło szybko i można się było zająć budową. Dom stoi a ja nie muszę się martwić, że mury mi zaczną pękać.
monika.gwiazdowska
Dodano: 19 Mar 2016, 11:08
Też jestem zdania, że lepiej budować od nowa (jeśli finanse pozwalają). Wyliczanka plusów i minusów już była, ja dodam tylko od siebie tyle:

- zaprojektujesz tak jak sam bedziesz tego chciał

http://polskieforumbudowlane.pl/
mateusz.dar
Dodano: 24 Mar 2016, 06:41
Najlepiej sobie wszystko dokładnie policzyć. I szybko uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.
mirka.krol
Dodano: 30 Mar 2016, 18:26
To wszystko zalezy od tego w jakim stary dom jest w stanie i czy oplaca sie go remontowac..zawsze mozna skorzystac z opinii eksperta ktory oceni koszt i na pewno doradzi. Ja przy budowie swojego domu korzystalam z pomocy designoff.com.pl i moge ich z czystym sumieniem polecic
anna_.klew
Dodano: 1 Kwi 2016, 14:02
Jestem za nowoczesnością.Co nowe to nowe,nie należę do tych co łatają dziury.

Mini Czat