header.jpg

Dom pasywny zaprojektowany przez pracownię Lipińskich

Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 26 Maj 2013, 09:06
http://www.youtube.com/watch?v=T_IUxSiIAtI

Co sądzicie Państwo o tym domu?

_____!
Wątek promowany - Stan surowy domu w 1 dzień! Kliknij ...

jacek.zebik
Dodano: 9 Lis 2013, 18:43
Przyznam że ciekawe
beata.chmara
Dodano: 14 Lis 2013, 10:47
Tak szczerze mówiąc to średnio mi się podoba, ale taka już jest "uroda" domów pasywnych, że nie są zbyt atrakcyjne wizualnie. Mają za to inne zalety, i to jest w nich najważniejsze.

___!
Wątek promowany - O New House, firmie oferującej budowę domów ... Kliknij ...
marek.koral
Dodano: 8 Wrz 2015, 09:29
O jakie zalety chodzi? Chciałbym usłyszeć konkrety.

_____!
Wątek promowany - Stan surowy domu w 1 dzień! Kliknij ...
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 8 Wrz 2015, 09:31
[quote author= date=08 Sep 2015, 09:29]O jakie zalety chodzi? Chciałbym usłyszeć konkrety.[/quote]

Ja również :)
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 8 Wrz 2015, 09:41
[quote author= date=26 May 2013, 09:06]http://www.youtube.com/watch?v=T_IUxSiIAtI

Co sądzicie Państwo o tym domu?

Znów sobie narobię kolejnych wrogów. Dom jest po 1 brzydki. Taras na którym stoi pan prezes jest tragicznie nieestetyczny. Ogólnie kolorystyka elewacji woła o pomstę do nieba. Dom jest owinięty styropianem (fuj) - szczelny z wentylacją mechaniczną. W domu szaleją zarodniki grzybów, pleśniawki i alergeny. Jak dla mnie to lobby nie przetrwa:) - na szczęście :).

A jak chcecie Państwo zobaczyć naprawdę ładną architekturę to polecam:
http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/6298

Adam Kleczewski
O mnie ... Kliknij ...
PSBD - link. Kliknij ...

---
______
Polecana reklama - Budownictwo efektywne dla biznesu - motele, biura, pawilony i inne
Polecany artykuł - Problemy przy budowie domu - analizuj koniecznie jeszcze przed zakupem projektu! Kliknij ...
Polecany artykuł - Elewacja docieplana wełną w budynku szkieletowym ... Kliknij ...
Polecany artykuł - Stowarzyszenie Dom Drewniany, Wojciech Nitka - definiowanie budownictwa szkieletowego. Kliknij ...
Polecany artykuł - Budynki wykonane z drewna w Bieszczadach stoją po 150 lat i więcej ...
Polecany artykuł - Budownictwo energooszczędne nie musi być ani drogie ani trudne. Kliknij ...
Polecany artykuł - Warunki Techniczne Wykonywania i Odbioru Robót. Recenzja. Kliknij...
Polecany artykuł - Domy hybrydowe sp. z o.o. - jak to jest z tą ofertą? Kliknij ...

_____!
Wątek promowany - Info. dla właścicieli domów zbudowanych przez firmy czł. Stowarzyszenia Dom Drewniany z Gdańska.
___!
Wątek promowany - Domy hybrydowe sp. z o.o. - jak to jest z tą ofertą? Kliknij ...

#budowadomu #projekt #murator #archon #nieruchomości #mieszkaniekupie #sprzedamdom #domenergooszczedny #kredythipoteczny #szkielet
dankamajek
Dodano: 19 Lis 2015, 21:29
Wiem, że domy pasywne i energooszczędne różnią się między sobą źródłem ciepła, zużyciem energii, termoizolacją a także samym projektem. Tylko który z nich wybrać? W przypadków domów pasywnych do ogrzewania używa się rekuperatora oraz pompy ciepła, zaś w przypadku domów energooszczędnych ogrzewanie może odbywać się przy pomocy dowolnego źródła ciepła lub kilku niezależnych układów grzewczych. A wy na który rodzaj domu się zdecydowaliście? Jesteście zadowoleni ze swojej decyzji?
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 11 Mar 2016, 08:44
Przepraszam - gdyby ktoś poczuł się urażony, że byłem nieco może niegrzeczny i zaczepiłem w taki sposób "trend definiujący budownictwo pasywne w Polsce" ... Zrobiłem to oczywiście celowo.

A jaka jest Pańska definicja "domu pasywnego"?

Otóż różne ośrodki lobbystyczne bardzo różnie to pojecie definiują :)

Z tego co można zaobserwować definicje dotychczasowe i te sprowadzone do normy NF 15 / NF 40 średnio się sprawdzają bo już mało komu te definicje wciąż kojarzą się z oszczędnościami. Pojęcie "dom pasywny" nabrało niejako odwrotnego znaczenia - dom drogi.
Istotą jest projektowanie, ale nie to powszechnie uznawane w postaci zdjęć domów prezentowanych przez pracownie projektowe w formie wizualizacji mniej lub bardziej rzeczywistych.

Projektowanie to przede wszystkim założenia techniczne i technologiczne dla spełnienia zakładanych = pożądanych parametrów fizycznych.

Równowaga pomiędzy ceną za realizację inwestycji a kosztami utrzymania domu jest istotna. Mało kto projektuje pod "optimum" niestety i tu jest błąd. Oczywiście błąd popełniany jest celowo w związku z panującym lobby.

Jeżeli chodzi o projektowanie domów to pakuje się i upycha zestawy urządzeń i materiały ... byle dużo bez ładu i składu. Powstaje kombajn, który jest koszmarnie drogi już na wstępie i to coś definiuje się jako dom pasywny.

Jak pokazuje praktyka nie da się wykonać projektu faktycznie pasywnego domu typowego - katalogowego do masowej sprzedaży, ... a właściwie nie tyle się nie da :) , co nikt nie jest tym zainteresowany ...

Adam Kleczewski
O mnie ... Kliknij ...
PSBD - link. Kliknij ...

______
Polecana reklama - Budownictwo efektywne dla biznesu - motele, biura, pawilony i inne
Polecany artykuł - Problemy przy budowie domu - analizuj koniecznie jeszcze przed zakupem projektu! Kliknij ...
Polecany artykuł - Elewacja docieplana wełną w budynku szkieletowym ... Kliknij ...
Polecany artykuł - Stowarzyszenie Dom Drewniany, Wojciech Nitka - definiowanie budownictwa szkieletowego. Kliknij ...
Polecany artykuł - Budynki wykonane z drewna w Bieszczadach stoją po 150 lat i więcej ...
Polecany artykuł - Budownictwo energooszczędne nie musi być ani drogie ani trudne. Kliknij ...
Polecany artykuł - Warunki Techniczne Wykonywania i Odbioru Robót. Recenzja. Kliknij...
Polecany artykuł - Domy hybrydowe sp. z o.o. - jak to jest z tą ofertą? Kliknij ...

_____!
Wątek promowany - Info. dla właścicieli domów zbudowanych przez firmy czł. Stowarzyszenia Dom Drewniany z Gdańska.
___!
Wątek promowany - Domy hybrydowe sp. z o.o. - jak to jest z tą ofertą? Kliknij ...

#budowadomu #projekt #murator #archon #nieruchomości #mieszkaniekupie #sprzedamdom #domenergooszczedny #kredythipoteczny #szkielet
mariola.kochanowska
Dodano: 25 Sty 2017, 13:02
No z reguły dom pasywny ma być jak najbardziej energooszczędny, ten trend jest zauważalny zwłaszcza w Zachodniej Europie, jak byłam w Niemczech to właśnie tam nasi sąsiedzi gustują w takim budownictwie :)
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 7 Maj 2017, 20:11
[quote author= date=25 Jan 2017, 13:02]No z reguły dom pasywny ma być jak najbardziej energooszczędny, ten trend jest zauważalny zwłaszcza w Zachodniej Europie, jak byłam w Niemczech to właśnie tam nasi sąsiedzi gustują w takim budownictwie :)[/quote]

Znam przynajmniej kilka definicji pojęcia "dom pasywny". O jakiej "Zachodniej Europie" mówimy ? O jakim lobby? :)

Adam Kleczewski
O mnie ... Kliknij ...
PSBD - link. Kliknij ...