header.jpg
          

Jaką izolację zastosować przy fundamentach?

anna_.klew
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 37
Dodano: 2 Gru 2016, 14:11
Z kolei ja mogę polecić materiały budowlane najwyższej jakości ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej
na http://www.bth.pl producentów stali również dla indywidualnych klientów według przedstawionego projektu.
sebask.pol
Dołączył: 8 Paź 2016
Posty: 24
Dodano: 27 Gru 2016, 20:23
Już trochę siedzę w temacie i na ten moment mogę polecić Ci WB Duo Flex producent zadbał w niej o dosłownie każdy element. Elastyczność świetna, hamuje karbonizację i korozję. Umożliwia także odparowanie pary wodnej dzięki niskiej dyfuzji. Świetna zarówno na zewnątrz jak i w środku budynku :)
jacek.kawart
Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 85
Dodano: 23 Lis 2017, 10:35
Mi się wydaje, że co do rodzaju zastosowanego rozwiązania powinien wypowiedzieć się ekspert, który wcześniej obejrzy działkę, powierzchnię itd. Tak naprawdę póki nie zobaczy się na żywo jakie warunki panują w danym miejscu ciężko jest powiedzieć coś więcej. Mój kolega pracujący przy budowie autostrad chwali często firmę zajmującą się dużymi projektami Budmech. Ich hydroizolacje są bardzo profesjonalnie wykonywane, a podejście jest bardzo innowacyjne, gdyż korzystają z nowoczesnej technologii.
korek.ko
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 110
Dodano: 23 Lis 2017, 18:24
Oprócz ocieplenia fundamentów również trzeba pamiętać o hydroizolacji ponieważ po kilku latach mogą przynieść dość sporo kłopotów. Nam przy budowie domu przypomniała o tym ekipa budowlana i namówili nas na zamówienie hydroizolacji Waterblock, która według nich sprawdza się świetnie u wielu ich klientów. Tak, więc zrobiłem. Skontaktowałem się z WaterBlok i przed zamówieniem dopytałem jeszcze trochę o dostawę, warunki gwarancyjne itd. Przyjechała na budowę w wyznaczonym terminie i zgodnie z zakupioną ilością. Teraz po okresie 14 miesięcy mogę powiedzieć, że fachowcy mieli rację. Destrukcyjnych działań wilgoci nigdzie nie widać :)
mariusz.mi
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 233
Dodano: 14 Lip 2018, 19:05
Warto również pomyśleć o osuszaniu budynku jak już wilgoć się pojawiła, ponieważ bardzo szybko atakuje kolejne miejsca w domu. My zdecydowaliśmy się w tym zakresie na współpracę z https://drymat.pl/ która zapewnia bezinwazyjną metodę osuszania budynku, dzięki czemu problem z wilgocią znikł dość szybko i już nie powraca (a do tego otrzymaliśmy na nią 25 letnią gwarancję). To rozwiązanie spełnia wymagane normy oraz co ważne jest dużo tańsze niż wykonywanie jej w zwykły sposób który wymaga również robót budowlanych.
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 133
Dodano: 8 Sie 2018, 10:26
Najlepiej zadbać o to, by wilgoć się nie pojawiła. Skuteczna hydroizolacja pionowa i pozioma to podstawa, tak samo jak dobra termoizolacja pionowych ścian fundamentu. Odpowiednio dobrany, nienasiąkliwy styropian EPS nie tylko zapobiega stratom ciepła do gruntu, lecz także skutecznie warstwę hydroizolacji przed uszkodzeniem. Najlepiej wybrać produkt, który pozwala na wykonywanie obwodowej izolacji bez mostków termicznych, jak np. płyty Knauf Therm Hydro ze specjalnym zamkiem umożliwiającym układanie płyt na zakładkę.