header.jpg

Jaką izolację zastosować przy fundamentach?

Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 26 Maj 2013, 08:29
Witam, jaki rodzaj izolacji polecacie na ściany fundamentowe z bloczka? Jest na rynku obecnie cała masa różnych systemów i różnych producentów, co wybrać? Do wyboru pozostają izolacje w płynie do nanoszenia natryskowego, wałkiem albo pędzlem. Są też izolacje gotowe w rolkach zgrzewalne. Co wybrać? Jakiego producenta?
katarzyna.klos
Dodano: 14 Paź 2013, 18:28
Nakładane pacą, dwuskładnikowe, po zmieszaniu składników (ten drugi to utwardzacz) powstaje konsystencja "margaryny do smarowania pieczywa" . Łatwe w nakładaniu. Przedstawiciel mi opowiadał, że gdy robili tym izolacje w centrum miasta, przychodzili ludzie ze zdjęciem kubełka (w swoim telefonie). "Panie, ja to chcę na swój dom - tym robotnikom tak fajnie to idzie." Nie polecam z wypełniaczami w formie kulek styropianowych - to się sprawdza tylko jak się nałoży minimum 4 mm (a kto tyle kładzie ?). Kulki pojawiły się, gdy w Niemczech wyszła jakaś norma, według której izolacja miała mieć min 4 mm. Tak więc tymi kulkami zwiększali grubość do pożądanej, zwłaszcza na inwestycjach będących zam. publicznym.
Polecam: Dickbeschichtung 2K firmy Bostik (można spotkać sformułowanie/nazwę: Hey'Di, bo Bostik kupił tę markę, ale jej nie "zabił"). Drugi: Combiflex C2 firmy Schomburg
robert.kucharski
Dodano: 23 Mar 2014, 12:56
Rodzaj izolacji należy każdorazowo adaptować do warunków panujących na budowie istnieje izolacja typu izolacja typu lekkiego, średniego lub ciężkiego.
katarzyna.klos
Dodano: 9 Kwi 2014, 21:28
Radzę jednak pomyśleć też o możliwej sytuacji przyszłej, a nie tylko warunki aktualnie panujące. Nadużywa się lekkich izolacji. Ci, którzy używali Schomburga lub Bostika (Dicbeschichtung 2k) nie decydują się raczej na "lekkie" , bo po skończonej pracy po prostu mogą dostać telefon typu: "robił pan u mnie fundamenty, poleciłem pana mojemu koledze". Zero reklamacji. A to, co pisałam o panu , który kupował na podstawie zdjęcia w smartfonie, dotyczyło budynków do 100 metrów od rzeki. Więc wszystko ok. Pan "dostosował" izolację do swojej sytuacji.
kunoem
Dodano: 29 Kwi 2014, 16:10
otóż to trzeba z niego korzystać ponieważ wystarczy popatrzeć na przyszłość nie ma innego wyjścia szczerze powiedziawszy.
radek_.jonkisz
Dodano: 8 Maj 2014, 11:07
mogę polecić ładna kostkę brukową i wykończenia z marmuru na http://www.natursteine-direktimporteur.de/
zenek.nowak
Dodano: 17 Maj 2014, 20:45
A jeszcze niedawno do izolacji było wykorzystywane jedynie słuszne ... szkło wodne;)
katarzyna.klos
Dodano: 1 Wrz 2014, 10:06
Ok, masz szkło wodne, masz "wodoszczelne " betony i co ? Budynek "zapracuje" i przesunie się w jakąś stronę o 3 mm. Co powstaje ? Mikroszczelina, a właściwie ich tysiące. Jak sobie radzi szkło wodne ? Czy przemieszcza się tam, gdzie go potrzebują i uszczelnia nowe szczelinki? Nie, nic go to nie obchodzi. "Sztywny pal Azji", normalnie. Elastyczna izolacja, położone w odpowiedniej grubości przepręży natomiast to mikropęknięcie. Mówiąć prościej: rozciągnie się w miejscu, gdzie beton "pękł". Dlatego też ważne jest, by nie oszczędzać na grubości i wykonywać tak grubą warstwę, jak producent pisze - grubsza warstwa przepręży większe pęknięcie, i już . Dlatego też nie jestem za tym, by izolować półprzezroczystą "czarną wodą" - to moje określenie, bo często pod taką izolacją wszystko widać. To ma być ok. 3 mm "maślanej" masy i już. Fizyki nie oszukasz
piotr.w
Dodano: 8 Gru 2014, 14:03
My też jesteśmy zieloni w temacie, także poprosiliśmy fachowców. Także jedyne co mogę Wam poradzić to polecić bardzo dobrą firmę - zobacz tutaj. Mają w ofercie izolacje przeciwwilgociowe, dachy płaskie i dachy zielone.
andrzej.czerwinski
Dodano: 21 Lut 2015, 13:14
Super, dzięki za wszystkie porady :)