header.jpg

Moduły fotowoltaiczne - Wybór

szymek.weros
Dodano: 25 Lis 2020, 15:08
Na jakiego producenta warto postawić, jeżeli chodzi o wybór modułów fotowoltaicznych? Zależy mi na wysokiej jakości i jednocześnie racjonalnych kosztach, aby taka instalacja realnie mi się zwróciła. Macie może w tym zakresie większe doświadczenie ode mnie i czy ktoś korzysta z paneli od JBG PV?
korek.ko
Dodano: 5 Gru 2020, 14:49
A które panele dokładnie Cię interesują monokrystaliczne czy polikrystaliczne? My zdecydowaliśmy się na opcję numer jeden i do tego postawiliśmy na polskiego producenta JBG PV, którego jak najbardziej mogę Wam polecić jeżeli chodzi o trwałość, wysoką sprawność oraz moc ich modułów. Trochę czasu nam zeszło zanim podjęliśmy ostateczną decyzję, natomiast odkąd już instalacja jest (od trzech miesięcy) jesteśmy bardzo zadowoleni, bo jednak to spora oszczędność dla naszego budżetu jeżeli chodzi o rachunki za prąd :)
gregory.fil
Dodano: 8 Gru 2020, 08:45
Tutaj jak najbardziej mogę się zgodzić z wypowiedzią poprzednika co do https://jbgpv.pl/ oraz ogólnie wykonania instalacji fotowoltaicznej. Przede wszystkim ze względu na duże oszczędności, wysoką trwałość takiego rozwiązania co pozwoli skutecznie się zwrócić i też ograniczenie wydatków na prąd, który jest drogi a będzie jeszcze droższy.
filip.kor
Dodano: 16 Gru 2020, 12:58
Interesujący temat, rynek fotowoltaiki naprawdę nam się bardzo rozwija. Ciekawe w jakim kierunku to w takim razie pójdzie.
marecz.kin
Dodano: 18 Gru 2020, 10:03
Myślę, że to może okazać się całkiem niezły wybór. Jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości rozwiązań w zakresie wyboru modułów PV ja wolę stawiać na krajowych producentów. Co do których mam pewność odnośnie parametrów i gwarancji, a też przy JBG PV można złapać niezłe zniżki.
sebask.pol
Dodano: 13 Sty 2021, 11:49
A czy rozważaliście może wykorzystanie modułów polikrystalicznych Economic 72 o mocy 330 Wp, sprawności na poziomie 16,88%, czy też eliminacją refleksów świetlnych znacznie zwiększa przepuszczalność światła. Przyznam, że tutaj JBG PV https://jbgpv.pl/oferta,economic-72,2,10.html naprawdę przyzwoicie wygląda ;)

szymek.weros
Dodano: 14 Sty 2021, 12:30
Ogromne dzięki za podpowiedzi! Na pewno wezmę pod uwagę i postaram się z nimi skontaktować. Zobaczymy w takim razie co z tego ostatecznie wyjdzie. Pozdrawiam