header.jpg

Ogrzewanie nadmuchowe - koszty

michal.zagan
Dodano: 23 Lip 2014, 12:12
Czy ogrzewanie nadmuchowe może być w dłuższej eksploatacji bardziej opłacalne kosztowo od grzania gazem? Zakładałbym montaż pompy ciepła powietrze-woda. Teraz płacę wysokie rachunki i chętnie bym je zmniejszył a że planuję modernizację instalacji to myślałem o zrobieniu takiego ruchu.
michal.zagan
Dodano: 24 Lip 2014, 10:03
Nikt nie ma doświadczeń jeśli chodzi o pompy cieplne? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc. Jak na razie odwiedziłem trzech pośredników w handlu pompami, wszyscy mi doradzają żeby zastanowić się nad pompą powietrze-woda z dolnym źródłem, ale to by wymagało ode mnie zrobienia odwiertu na działce. A moja działka jakaś mega duża nie jest, więc nie wiem czy to ma sens :/
jolanta.byrska
Dodano: 15 Gru 2015, 15:20
Tak - ogrzewanie nadmuchowe jest tańsze od ogrzewania gazem. Ale bardziej brudzi............

instalacje

http://ekofiltr.pl/pl/oferta/instalacje_odpylajace]ekofiltr.pl/pl/oferta/instalacje_odpylajace
tadeusz.grabowski
Dodano: 22 Gru 2017, 11:58
Pytanie czy to na pewno tak dobrze cenowo wychodzi niby ?

Dodano: 10 Sty 2018, 11:05
Jest to bardzo fajna opcja z tym ogrzewaniem nadmuchowym. Ale to wszystko zależy jeszcze od instalacji grzewczej, ja mialem ostatno w odmu robioną taka instalacja, bardzo fajna ekipia mi robila alltech z Zielonej Góry. Bardzo dużo wskazówek mi dała.
marek.kulik
Dodano: 5 Gru 2018, 08:19
A jest to raczej oszczędna forma ogrzewania? Czy raczej idzie dużo materiału i pieniędzy?
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 14 Gru 2018, 07:56
Wszystko zależy od sposobu użytkowania danego budynku. Jeśli jest to przestrzeń z często otwieranymi drzwiami jak np. w obiektach publicznych, taki sposób ogrzewania może być kosztowny. Jeśli jednak obiekt jest zamknięty, warto zadbać o jego skuteczne ocieplenie, co pozwoli zwiększyć efektywność systemu i zmniejszyć koszty jego eksploatacji.