header.jpg

Ogrzewanie ekologiczne?

michal.zagan
Dodano: 16 Lip 2014, 08:47
W dobie zwiększającej się popularności domów pasywnych, często słyszy się o dążeniu do zapewnienia ogrzewania w swoim domu w taki sposób, który będzie najbardziej przyjazny dla środowiska. Rozwiązania oparte na spalaniu (szczególnie węgla) są tu oceniane raczej negatywnie. By ogrzewać ekologicznie, budujący wybierają systemy korzystające z odnawialnych źródeł energii, do których zaliczają się panele słoneczne oraz powietrzne pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Rozwiązania te mają też jednak przeciwników, którzy wskazują przede wszystkim na wysokie koszty instalacji tych systemów oraz ich stosunkowo niską wydajność w porównaniu z klasycznymi technologiami grzewczymi. Czy ogrzewanie ekologiczne to według was trend, który się utrzyma, czy z czasem odpłynie w niepamięć?
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 21 Wrz 2014, 19:22
Sprawność instalacji jest tu kluczowa.
e-rzecznik Knauf Therm
mariola.w
Dodano: 22 Wrz 2014, 11:12
Według mnie bardzooo duże znaczenie będą miała w najbliższej przyszłości kominki elektryczne
pawel.jasinski
Dodano: 29 Gru 2014, 11:51
dlaczego kominki elektryczne???
anna.norman
Dodano: 29 Sty 2015, 13:18
Zgadzam się, jest to dobry moment na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, to jest nasza przyszłość. Warto zainteresować się takimi rozwiązaniami jak instalacje fotowoltaiczne
artur.sokolnicki
Dodano: 29 Sty 2015, 14:11
Zdecydowanie stawiam na odnawialne źródła energii. Coraz popularniejsze są panele grzewcze na podczerwień (grzejniki płytowe). Ten sposób ogrzewania cechuje energooszczędność i wysoka wydajność. Są bezobsługowe, proste w montażu i mają pozytywny wpływ na zdrowie! Warto poczytać więcej na temat tego rodzaju ogrzewania: grzejniki na podczerwień informacje.
andrzej.czerwinski
Dodano: 2 Mar 2015, 20:22
Przyda się :)
roza.nowak
Dodano: 2 Kwi 2015, 09:36
Witam
Mieszkam w bloku mam kominek elektryczny jest to fajna sprawa. Mogę powiedzieć o mój modelu jaki mam http://www.dobregrzejniki.pl/kominki-elektryczne/531-sp-16-kominek-do-montazu-sciennego-dimplex-2kw.html. Ten kominek mam dużo zalet np.: można go zawieść na ścianie .z możliwością zabudowy we wnęce ściany,tez ma pilot do zdolnego sterowania umożliwiań regulacji jasności płomieni oraz włączenia i wyłączenia urządzenia i mogę sobie wygodnie usiąść w salonie i podziwiać emitowany ogień
zuza.zuza
Dodano: 21 Lip 2015, 07:42
Ogrzewanie ekologiczne to moim zdaniem takie, które wykorzystuje jako paliwo odnawialne surowce, np. takie jak pellet. Jak liczyłam, na podstawie cen z tej strony: http://dobrybrykiet.pl/ jest on prawie 2 razy wydajniejszy niż węgiel i co najważniejsze bardziej ekologiczny. Więc może właśnie od zmiany paliwa należy zacząć.
Aryzys
Dodano: 28 Sie 2015, 21:22

"roza.nowak" - 02 Apr 2015, 09:36

Witam
Mieszkam w bloku mam kominek elektryczny jest to fajna sprawa. Mogę powiedzieć o mój modelu jaki mam. Ten kominek mam dużo zalet np.: można go zawieść na ścianie .z możliwością zabudowy we wnęce ściany,tez ma pilot do zdolnego sterowania umożliwiań regulacji jasności płomieni oraz włączenia i wyłączenia urządzenia i mogę sobie wygodnie usiąść w salonie i podziwiać emitowany ogień

Daj spokój, skoro mieszkasz w bloku i chcesz podziwiać emitowany ogień, to spraw sobie biokominek. Otrzymasz prawdziwy płomień, a nie jakąś imitację.