header.jpg

Dobrej jakości styropianem.

e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 10 Lip 2014, 13:26
Ale wybór styropianu powinien być zgodny z jego przeznaczeniem. A więc do ociepleń elewacji wybieramy styropian z przeznaczeniem do ocieplenia właśnie tej przegrody budowlanej. Dodatkowo kluczowe przy wyborze styropianu są jego parametry techniczne, jak współczynnik przewodzenia ciepła oraz grubość. Przy ocieplaniu elewacji współczynnik przewodzenia ciepła powinien być nie gorszy niż 0,040 W/(mK). Grubość powinna być ściśle powiązana i wynikać z wcześniejszych obliczeń termicznych.
e-rzecznik Knauf Therm
mariusz.jagielski
Dodano: 25 Lis 2014, 15:14
To powinien przewidziec już projektant.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 13 Gru 2014, 18:30
Co przemawia ZA budową domu w technologii PERFEKKO SYSTEM ? Kliknij w ten tekst - i poznaj argumenty których nie posiadają inne technologie.
ala.kaczanowska
Dodano: 10 Mar 2015, 14:18
Czy samemu da się dobrać odpowiedni dla naszego budynku styropian?
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 26 Mar 2015, 23:08
Nie ma problemu z samodzielnym doborem grubości i jakości styropianu. Trzeba posiadać minimalną wiedzę nt. materiału , z którego dom jest zbudowany i następnie można skorzystać z Kalkulatora Energetycznego dostępnego na stronach Knauf Therm. Pomoże on Państwu na dobór właściwej grubości , a także pozwoli oszacować uzyskane w wyniku ocieplenia budynku oszczędności.
e-rzecznik Knauf Therm
katarzyna.obara
Dodano: 25 Sty 2016, 22:05
Też zastanawiam się nad dociepleniem części elewacji domu rodziców. Tam bywa problem, jeśli jest co najmniej kilka mroźnych dni jeden po drugim. Potrafią przymarznąć rurki, które doprowadzają wodę do łazienki na piętrze. Nie ma wtedy wody w wannie i pod prysznicem, działa tylko kran, ponieważ on jest po stronie wewnętrznej domu, na ścianie, która nie będzie problematyczna. Nie wiem, na ile taki układ przetrwa, obawiam się, że rurki mogą popękać i wtedy czeka ich wielkie kucie ścian.
tosia.z
Dodano: 27 Sie 2016, 09:12
Kasia może poproś o jakąś konkretną wycenę jakiegoś producenta będzie Ci łatwiej podjąć decyzję ja znalazłam informacje na stronce Astex do mnie przemówiło to że dzięki wizualizacją mogę sobie wyobrazić jak to miałoby wyglądać i jakie materiały są w poszczególnych warstwach
pawel.pawel234
Dodano: 30 Gru 2016, 11:23
[quote author= date=10 Mar 2015, 14:18]Czy samemu da się dobrać odpowiedni dla naszego budynku styropian?[/quote]

to jest możliwe, jeśli zna się materiały, z których zbudowany jest budynek
można też skorzystać z narzędzi i kalkulatorów, które są na stronie termo organiki

Ba! można nawet samodzielnie ocieplić dom - do pomocy filmik instruktażowy

https://www.youtube.com/watch?v=Ox1Wm3rOzZ4
marcin.kustosz
Dodano: 30 Sty 2017, 17:08
Co do styropianu, to znajomy spec od tynków w poznaniu: http://tgbudownictwo.pl/oferta/tynki-poznan/ bardziej ceni sobie wełnę aniżeli styropian. Aczkolwiek trzeba pamiętać że nakładanie wełny jest trudniejsze i wymaga lepszych warunków atmosferycznych.