header.jpg

Garaż betonowy czy metalowy

piotr.trel
Dodano: 7 Lip 2014, 11:19
Garaże betonowe od metalowych mają przewagę w wielu aspektach - min. W betonowych jest lepsza izolacja oraz łatwiejszy montaż instalacji. Jedyny minus to koszt budowy garażu betonowego który znacznie przewyższa koszt budowy metalowego.
radek_.jonkisz
Dodano: 9 Sty 2015, 15:03
Najlepiej taki co będzie w nim ciepło i gdy znajduje się blisko kotłowni to warto w nim zmontować sobie jakiś grzejnik!
W sumie tez dobrze go ocieplić, bo można w nim wtedy trzymać wiele rzeczy.
My zastanawiamy się tez nad takimi regałami jak na http://www.bakpol.pl/kategoria/regaly-na-wymiar na narzędzia i pudła.
lukasz.mazur
Dodano: 9 Sty 2015, 16:49
a czym taki garaż ocieplić?? wełna?? styropian??
marian.derek
Dodano: 11 Lut 2015, 07:52
Nie chcę zakładać nowego wątku, a moje pytanie tyczy się właśnie garażu więc pozwolę sobie zadać je tu. Mianowicie - mój garaż chce przeznaczyć nie tylko do przechowywania tam auta, ale także do małych prac związanych z jego naprawą.Zastanawiam się nad kupnem urządzenia odciągającego spaliny. Taki wentylator transportowy znalazłem m.in na http://www.wentylatorysklep.pl/odpylacze-i-wentylatory-transportowe,170.html , ale nie jestem pewien czy będzie prawidłowo spełniał swoje funkcje. Nie jestem w tym temacie ekspertem, dlatego proszę osobę, która posiada tego typu wentylator o jakąś radę. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
zbigniew.nowacki2
Dodano: 24 Mar 2015, 10:26
A czy nie lepiej sobie zrobić drewniany garaż? Po pierwsze można w każdej chwili go rozebrać. Po drugie estetycznie to wygląda na działce. Po trzecie jest jest tani. Wybór jest ogromny. Sam postawiłem sobie taki garaż na swojej działce. Jest zrobiony z drewna świerkowego. Też się zastanawiał czy zbudować taki garaż z betonu. Ale pojechałem kiedyś do wujka i tam zobaczyłem jaki ładny tam postawił garaż z drewna. Takich drewnianych garaży można kupić wszędzie. Ja kupowałem u nich - http://www.domy-ogrody.pl/pl/c/Wiaty-i-zadaszenia/1 Ekipa monterska bardzo szybko postawiła nam ten domek.
ala.kaczanowska
Dodano: 25 Kwi 2015, 20:15
Myślę, że to zależy. Przy drewnianym domu głupio będzie wyglądał betonowy garaż, przy murowanym domu - znośnie. Wydaje mi się, że to kwestia gustu i pieniędzy, oraz tego, co oznacza dla nas posiadanie garażu. Jak chcesz mieć miejsce, w którym schowasz samochód przed śniegiem czy deszczem, to wystarczy drewniany, jak potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mógł przy aucie podłubać, coś porobić - to lepiej murowany,
justyna77
Dodano: 28 Kwi 2015, 10:50
Zgadzam się z powyższym. Wszystko zależy od tego z czego masz dom zbudowany oraz w jaki sposób chcesz użytkować garaż. Tylko i wyłącznie po to by parkować w nim samochód czy jeszcze w jakimś innym celu?
g.g
Dodano: 26 Maj 2015, 20:22
Jeśli tylko do parkowania to jak najbardziej taki gotowy, np. metalowy.
janusz.karpaty
Dodano: 17 Lip 2015, 05:51
Wszystko zależy od tego jakie kto ma oczekiwania. Wiadomo,że garaż murowany jest większy oraz zapewnia większe możliwości zastosowania ale z drugiej strony jest to o wiele większy koszt. Również jest z tym trochę załatwiania, pozwoleń.

Sam zdecydowałem się na garaż w konstrukcji stalowej. Zamawiałem tutaj: http://www.cgt.com.pl/ - firma obecnie zajmuje się produkcją tego typu konstrukcji. Jest to sprawdzony producent ( kilka osób z mojej rodziny również zamawiało sobie tam garaże i każdy jest zadowolony).

jakie zalety?
niewielki koszt
praktyczność
dobra izolacja
dodatkowo można sobie zamówić garaż drewnopodobny ( ma o wiele lepszy wygląd od klasycznej sali).
dawid.jerko
Dodano: 17 Lip 2015, 10:00
Jeśli ma to być tylko schronienie dla samochodu i nie zamierzasz tam spędzać czasu to blaszak wystarczy :)