header.jpg
          

Sposób na wilgoć w domu

alka.krol
Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 84
Dodano: 24 Lip 2019, 11:40
Jeśli ktoś ma problemy z wilgocią w domu i z grzybem (który zawsze pojawia się w takiej sytuacji) to polecam skorzystac z uslug firmy Eko-Projekt - http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/ , która zajmuje się kompleksowo takimi sytuacjami. Specjaliści współpracujący z firmą zbadają jaka jest przyczyna gromadzenia sie wilgoci, a potem zaproponują najlepszy sposób jej zlikwidowania jej. Zbadaja także rodzaj gdzyba, ktory zasiedlił ścianę, a potem zaproponują odpowiedni preparat, który skutecznie usunię grzyba. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że problem został rozwiązany całkowiecie. Zwalczanie grzyba na własna rękę zazwyczaj nic nie daje, bo nie likwiduje się tylko objaw, a nie przyczynę. My długo walczyliśmy takimi półśrodkami z pleśnią w domu dziadków i dopiero dzięki firmie Eko-Projekt udało nam się na stałe usunąć zagrzybienie.
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 232
Dodano: 27 Sie 2019, 09:57
Wilgoć i pojawienie się pleśni jest zwykle symptomem poważniejszych problemów ze stanem technicznym budynku. Mogą one wynikać nie tylko z niedostatecznej wentylacji, ale też bardzo często – braku lub nieodpowiedniej termoizolacji budynku. Mury wtedy mogą przemarzać w okresie zimowym, co skutkuje zawilgoceniem ściany i stworzeniem sprzyjających warunków do rozwoju mikroorganizmów. Właściwym postępowaniem, obok usunięcia pleśni i osuszenia murów, jest ocieplenie ścian zewnętrznych. Najbardziej sprawdzoną technologią jest metoda lekka mokra (ETICS) z zastosowaniem dobrej jakości płyt EPS. Coraz bardziej popularne stają się grafitowe płyty o parametrze 0,031 W/mK, które dają doskonałe rezultaty termomodernizacji już przy niewielkich grubościach.
kacper.kalisz
Dołączył: 9 Lip 2017
Posty: 320
Dodano: 29 Kwi 2020, 11:37
U nas bardzo fajnie sprawdzają się pochłaniacze wilgoci, które kupiliśmy w https://www.pochlaniacz-wilgoci.pl/ i też warto do nich zajrzeć również z tego powodu, że można trafić na świetny artykuł m.in dlaczego warto właśnie coś takiego zastosować w domu. Szczególnie kiedy tak jak u nas system wentylacji nie należy do najlepszych. Pozdrawiam!