header.jpg

Jak dobrze wybrac firmę budowlaną

karol.wajnowski
Dodano: 13 Cze 2014, 08:29
Witam

Szukam dobrej firmy budowlanej i zastanawiam się czym się kierować przy wyborze takiej firmy.
Wiadomo opinie znajomych, ale jak takich nie posiadam, nikt ze znajomych się ostatnio nie budował.

Zastanawiałem się nad PF, ale to tylko jedno źródło. W internecie znalazłem jeszcze taki katalog firm budowlanych http://archiweb.pl/, kwestia czy warty jest uwagi, i można oprzeć się na wpisach w takim katalogu i innych katalogach tego typy.
Darbud
Dodano: 15 Cze 2014, 15:54
Sprawdzonym i chyba najmniej zawodnym sposobem jest zatrudnienie ekipy z tzw. polecenia. Inwestorzy, którzy są zadowoleni z pracy budowlańców na pewno bez wahania polecą ich usługi innym.Jeśli nie masz takich, warto zamieścić ogłoszenie na jakimś portalu np; oferia i tam zlecić , napisać miejsce inwestycji, czas realizacji,projekt wstępny,zastosowanie materiału itd.Dostaniesz kilka odpowiedzi i wtedy spotkania z każdą firmą , którą będziesz chciał.Pamiętaj tylko , że kierowanie się wyłącznie ceną jest błędem.Liczy się pierwsze wrażenie , no i jakieś zaufanie.

janusz.karpaty
Dodano: 1 Lip 2014, 11:55
Nie polecam brać pracowników o których nic nie wiesz ponieważ nie masz pewności czy nie odstawią Ci fuszerki a jednak budowa domu to poważna sprawa tak więc warto jest jednak powierzyć ją w ręce sprawdzonej firmy.
Aktualnie realizacją dobrych energooszczędnych projektów zajmuje się w Warszawie firma ComeHome ( na stronie: http://comehome.pl/ znajdziesz do nich kontakt).
Zdecydowałem się na ich usługi w zakresie budowy własnego domu ponieważ działka była bardzo niewymiarowa i niestety wielu wykonawców kręciło nosem . Dopiero oni podjęli się tego zadania i dom świetnie się prezentuje. A jednak było można ! :)
teresa.budzik
Dodano: 2 Lip 2014, 10:17
Jeśli szukasz domu to polecam Ci tą bazę inwestycji : http://okazjedeweloperskie.pl/Baza-Inwestycji.html
ala.kaczanowska
Dodano: 27 Sie 2014, 14:00
Czym się kierować, wybierając firmę do zaprojektowania i wykonania hali magazynowej?
Znalazłam Zarzycki Konstrukcje, podoba mi się ich portfolio oraz podejście do klienta, wyróżnili się pozytywnie na tle innych firm, do których skierowano zapytanie, ale czy coś jeszcze wziąć pod uwagę. Ostatecznie, budowa hali to nie budowa garażu na podwórku... Mam trochę czasu, bo inwestycja rusza od przyszłego roku, ale trzeba wszystko na spokojnie przygotować i zaplanować.
radek_.jonkisz
Dodano: 20 Lis 2014, 07:28
Najlepiej skorzystać z firmy z czyjegoś polecenia, bo wiesz w jaki sposób pracują i możesz zobaczyć i porównać efekt końcowy. Ni i wiesz, że na tobie się nie uczą.
Ja mogę polecić wam usługi miniładowarek we Wrocławiu, zwłaszcza, że budowa bez nich się nie obejdzie- zwłaszcza na początku.
mariusz.jagielski
Dodano: 16 Gru 2014, 16:07
...Nie polecam brać pracowników o których nic nie wiesz ponieważ nie masz pewności czy nie odstawią Ci fuszerki a jednak budowa domu to poważna sprawa tak więc warto jest jednak powierzyć ją w ręce sprawdzonej firmy.
Aktualnie realizacją dobrych energooszczędnych projektów zajmuje się w Warszawie firma ComeHome ( na stronie...

Fajnie,że mają stronę firmową, a nie wszystkie firmy na to się decydują i to błąd. Dodatkowo powinni zadbać o właściwy audyt strony Firmie bez wizytówki w sieci pozostaje tylko zlecenie z polecenia.
ida.borej
Dodano: 24 Sty 2015, 07:14
Moim zdaniem warto wybierać firmy z dużym doświadczeniem. Mogłabym polecić podkłady betonowe od Jastrych.net, ponieważ jest to firma z 25-letnim doświadczeniem o bardzo dużej wiedzy na temat jastrychów. Oprócz tego, że w sposób kompetentny wykonują swoją pracę to jeszcze zawsze doradzą coś na temat wylewek bądź też wytłumaczą czemu jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego w danym przypadku.
jacek.lobzowski
Dodano: 16 Lut 2015, 15:56
Czy zatrudnilibyście firmę budowlaną, która nie posiada swojej strony internetowej? Chodzi mi bardziej o możliwość przeglądy wykonanych prac, chociaż strona to tak jakby dobra wizytówka firmy, to znaczy świadczy o tym, że jest profesjonalna. Inaczej musiałbym widzieć na żywo jakąś realizację, np. u jakiegoś znajomego. Sam wybrałem firmę, która może pochwalić się bogatym portfolio - Moltom - i polecam ją innym.
elwira.krol
Dodano: 23 Mar 2015, 12:26
Moim zdaniem firma budowlana nie posiadająca własnej strony internetowej jest mało wiarygodna, ale nie oznacza to, że wszyscy budowlańcy są dobrymi fachowcami. Ja jakiś czas temu powierzyłam remont i małą przebudowę jednej z firm i gdyby nie audyt techniczny nieruchomości, który zleciłam http://audytnieruchomosci.com/audyt-techniczny-nieruchomosci/pewnie szybko pieniądze wydane na remont okazałyby się zupełnie zmarnowanymi, a tak w kosztach poprawiono mi niedociągnięcia.