header.jpg

komputer dla młodego programisty

alka.krol
Dodano: 21 Mar 2019, 10:57
Temat mało budowlany, ale może będziecie w stanie mi doradzić. Szukam jakiegoś dobrego komputera dla początkującego programisty (nastolatka). Chodzi o komputer dobry, ale też i cenowo przystępny. Znacie się na tym? Doradzicie coś?
tadeusz.norek
Dodano: 22 Mar 2019, 10:36
Ja chłopak siedzi w temacie, to na pewno sam wie najlepiej jaki by chciał komputer. Po prostu go spytaj, a nie uszczęśliwiaj na siłę, sama wybierając komputer.
tomasz.pudlo
Dodano: 23 Mar 2019, 06:13
Tak, jasne i się okaże, że młody chce kompa za 10 tysiaków. Bo właśnie taki jest mu niezbędnie potrzebny. A prawda jest taka, że dla programisty, przynajmniej tego początkującego nie tyle sam komputer i jego parametry są ważne, co przede wszystkim ważny jest dobry program wspomagający pisanie kodów. Ja za niecała 500 zł, kupiłem sobie taki program https://www.vebo.pl/phpstorm, który od początku do końca wspiera i ułatwia pisanie kodów. Ma dobry edytor PHP, który jest łatwy i szybki w obsłudze, debuguje skrypt,a także analizuje kod i go uzupełnia i wychwytuje błędy. Idealny program zarówno dla początkujących jaki i zaawansowanych programistów.