header.jpg

Prąd czy gaz??

kamil.krupski2
Dodano: 26 Mar 2013, 09:28
Witam,
Zastanawiam się nad wyborem ogrzewania w domu. Mam tu na myśli elektrykę lub gaz p-b.
Co polecacie?
zenowefa.gadzinowska
Dodano: 23 Wrz 2013, 19:26
Ogrzewanie elektryczne jest najprostsze do zainstalowania, ale rachunki za zużytą energię kosmiczne! Odradzam zdecydowanie
adam.podhalanski
Dodano: 3 Paź 2013, 10:03
hehe, gaz nie jest najtańszy, ale dużo tańszy w praktyce niż prąd. Jeżeli zależy ci na kosztach eksploatacyjnych to zdecydowanie bierz gaz
kuba.chmiel
Dodano: 22 Paź 2013, 09:29
Zdecydowanie gaz, na prąd bedziesz mial bardzo wysokie rachunki, nie oplaca sie
mariusz.jagielski
Dodano: 29 Mar 2014, 10:45
Prąd drogi, ale oszczędza się na materiałach, robociźnie. Dobranie taryf w sytuacji kiedy ogrzewa się tylko w nocy, znam takich co decydują się na takie rozwiązanie.
wiolka
Dodano: 2 Kwi 2014, 09:22
Według mnie to zdecydowanie gaz. Choć w obecnych niespokojnych czasach trochę strach, ale mamy mieć gaz od Amerykanów ;))) a tak na poważnie - kocioł gazowy kondensacyjny to naprawdę spora oszczędność. Oczywiście trochę droższy jest montaż, ale dzięki technice kondensacji kocioł spala o wiele mniej gazu. Poczytajcie o tym kociołku - https://buderus-inserw.pl/sklep/logano-plus-gb072
oskar.borun
Dodano: 12 Maj 2014, 20:39
sam mam gaz i muszę przyznać,że bardzo boli kiedy podsumowuję sezon grzewczy, płacę i płaczę :( CO i CW dom 120m i rachunki rzędu do 5000zł za sezon. jest to dom był budowany w starej technologii więc są spore straty, ale takie rachunki są ciężkie do przełknięcia. Spotkałem się z ogrzewaniem elektrycznym opartym na indukcji elektromagnetycznej, dużo mniej zużywa prądu niż normalne na grzałkę oporową.. widziałem to na targach i wyglądało fajnie, w przeliczeniu do mojego domu rachunki za prąd wyniosły by około 3000 - 3500zł, więc jest oszczędność. Czekam na ofertę. robią to dwie firmy NTH - mają kotły duże przemysłowe ale działające i eterma - małe, sprytne, wydajne i ciche. czekam na oferty i chyba się zdecyduję. Rozmawiałem z człowiekiem co zamontował piec eterma i potwierdza zużycie prądu. przestrzega tylko przed podszywaczami się pod prawdziwego producenta. jak macie jakieś informacje to dajcie znać.
heniu.klapek
Dodano: 10 Cze 2014, 13:07
Ja mam ogrzewanie w gazie, oszczędność jest spora. Więcej powiedzieć nie mogę, bo się po prostu na tym nie znam. :) Dlatego sporo czytam na necie artykułów, for dyskusyjnych itp w poszukiwaniu wiedzy i informacji. Tutaj masz jeden artykuł o kotłach grzewczych jakby Cię zainteresował: http://e-pasaz.pgnig.pl/strefa-doradcza/komory-spalania?r,article,docId=4250
pozdrawiam
adam.bielawski
Dodano: 16 Cze 2014, 08:25
Gaz OK, ale jeszcze dużą różnicę może zrobić piec jakie zamierzasz zamontować. Kondensacyjny czy tradycyjny? Od razu polecam kondensacyjny
charlie
Dodano: 23 Paź 2014, 18:35
[quote author= date=02 Apr 2014, 09:22]Według mnie to zdecydowanie gaz. Choć w obecnych niespokojnych czasach trochę strach, ale mamy mieć gaz od Amerykanów ;))) a tak na poważnie - kocioł gazowy kondensacyjny to naprawdę spora oszczędność. Oczywiście trochę droższy jest montaż, ale dzięki technice kondensacji kocioł spala o wiele mniej gazu. Poczytajcie o tym kociołku - https://buderus-inserw.pl/sklep/logano-plus-gb072 [/quote]
Dokładnie tak jak piszesz w dzisiejszych czasach to nie jest pewny sposób ogrzewania bo sporo osób co ma ogrzewanie gazowe z niepokojem słucha wiadomości i zadaje sobie pytanie co z tym gazem? Ja mam tradycyjne centralne i nie narzekam. Kocioł mam właśnie od buderusa, z podajnikiem więc i obsługa nie jest taka straszna.