header.jpg

Jaka patelnia - żeliwna czy ceramiczna?

anna.kwiatek
Dodano: 27 Maj 2014, 12:13
Witam. Jaka patelnia jest Waszym zdaniem najbardziej praktyczna ? Przegladam sobie różne modele: http://ostry-sklep.pl/c/41/patelnie.html i chciałabym w najbliższym czasie sobie kupić.
natalia.sawicka
Dodano: 29 Maj 2014, 10:37
Moim zdaniem najwygodniejsze są teflonowe, tylko trzeba umieć się z nimi obchodzić.
kaja.m
Dodano: 21 Lip 2014, 06:44
Ja dostałam jakiś czas temu w prezencie na parapetówkę od babci patelnię elektryczną.
Na początku nie byłam zbyt zadowolona ponieważ pomyślałam sobie,że będę jej używała jedynie raz na jakiś czas i że po prostu będzie zajmowała mi bardzo wiele miejsca.
Mam ten model:
http://najtaniej.co/produkt/patelnie-elektryczne/first-fa-5109.html /
Jednak po czasie przekonałam się jak bardzo wygodne jest to rozwiązanie. Patelnia bardzo praktyczna, gotowanie przy jej użyciu jest bardzo przyjemne, szybkie i idealnie nadaje się na dania jednogarnkowe na tygodniu ;)
Pozdrawiam.
janusz.karpaty
Dodano: 7 Sie 2014, 11:50
Ja bardzo lubię gotować ( w sumie ostatnio częściej niż moja żona, która totalnie nie ma do tego cierpliwości).
Jak do tej pory najlepiej spisuje się patelnia ceramiczna. Jest bardzo wygodna ponieważ nic do niej nie przywiera, wygląda atrakcyjnie i można na niej smażyć praktycznie wszystko . Tak więc jest totalnie uniwersalna. Gdyby ktoś z Was był zainteresowany to w niewysokiej cenie można je zamówić w sklepie Black Red White; http://www.dekoracje.brw.com.pl/kuchnia/akcesoria-kuchenne/ - tutaj można sobie przejrzeć wybór.
Duża patelnia kosztuje mniej niż 30 zł.
mariola.w
Dodano: 8 Sie 2014, 08:40
Myślę, ż ei jedna i druga jest świetnym wyborem na lata. Byle nie teflonowe - bo ich niska cea sprawia, że opanowały wszystkie polskie domy - a nikt nie myśli o tym, ze lekko ją przegrzewając, powstają toksyczne, b. szkodliwe opary!
karol.mizera
Dodano: 6 Lip 2015, 10:17
Dużo przy wyborze patelni zależy od tego, jaką masz kuchenkę, patelnia na indukcję będzie zazwyczaj inna niż ta na normalną gazową kuchenkę. Moja jest ceramiczna www.cookstore.pl/patelnie,c9.html i smaży się na niej świetnie, nie przywiera do niej nic, a to w sumie, jak dla mnie jedna z ważniejszych rzeczy przy wyborze patelni. Bo czyszczenie przypalonych resztek to nic przyjemnego. Zanim kupisz to popatrz na znaczki, które Ci powiedzą, czy ta patelnia się nadaje na Twoją kuchenkę.
julita.kowalska
Dodano: 24 Lis 2016, 12:26
Najlepiej kupić sobie dla porównania i ceramiczną i żeliwną - zobaczysz, na której lepiej ci się smaży, a patelni w domu nigdy za wiele - przynajmniej u mnie. Z żeliwnych bardzo fajne są takie z przykrywką - coś jak tutaj mają - idealnie nadają się do pieczeni czy rolad :)
julia.horzela
Dodano: 15 Gru 2016, 08:52
Ceramikę zdecydowanie odradzam. Patelnia powinna być wytrzymała i służyć nam jak najdłużej, a ceramika się do tego nie zalicza.
marek.tabol
Dodano: 22 Gru 2016, 22:04
Oddaję mój głos na żeliwną.
elwira.krol
Dodano: 19 Lut 2018, 19:30
Sama też zdecydowanie postawiłabym na patelnię żeliwną. Bądź co bądź, szeroki wybór patelni, jak i również innych sprzętów i akcesoriów przeznaczonych dla gastronomii, znajdziemy, odwiedzając Sklep Technica . Jednocześnie jestem pewna, że także do domowych kuchni uda nam się tam znaleźć bardzo wiele ciekawych produktów.