header.jpg

KOSZTY BUDOWY DOMU

Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 9 Mar 2013, 10:02
Koszty budowy domu to temat wokół którego toczy się wiele dyskusji. Pracownie projektowe podają ceny na swych stronach internetowych przy każdym projekcie. Inwestorzy sugerując się tymi cenami często zaczynają badać swoją zdolność kredytową i organizować finansowanie. Podczas zbierania pierwszych ofert od firm wykonawczych okazuje się, że sprawa jest często skomplikowana a dane co do kosztów , które Inwestor przyjął na podstawie informacji z biura projektowego sprzedającego projekt mijają się zwykle z ofertami otrzymanymi od wykonawców ... (najczęściej znacznie).
To jednak nie koniec problemów z kosztami budowy i Inwestorzy przed rozpoczęciem realizacji nie są bardzo często do końca jeszcze świadomi co ich spotka. Ci którzy budowali już dom wiedzą doskonale o czym piszę. Ci którzy jeszcze nie budowali na pewno wkrótce się dowiedzą.

Mając świadomość problemu proponujemy instytucję Inwestora Zastępczego, gdzie w ramach konsultacji znając parametry działki i parametry projektu jesteśmy w stanie policzyć realne koszty inwestycji. Na zlecenie Inwestora jesteśmy w stanie również podjąć się zarządzania procesem inwestycji, do jej zakończenia.

http://www.dommediaprojekt.pl
karol.polabski
Dodano: 7 Kwi 2014, 11:57
Myślałem, że dowiem się z tego wątku, jakie są koszty budowy domu... Znacie cenniki poszczególnych podwykonawców? Ja na początek wrzucam cennik geodety, którego znalazłem. I chętnie zobaczę w zamian coś o dekarzu albo instalatorze :)
natalie.nowak
Dodano: 7 Kwi 2014, 17:36
Ja mogę wrzucić remonty Katowice cennik. Na tej stronie jest cennik usług remontowych i budowlanych. Wiadomo, że jak się weźmie wszystkie rzeczy w jednej firmie, to taniej na pewno będzie, choć ten gościu ceny ma bardzo fajne jak na śląsk.
kaja.m
Dodano: 12 Kwi 2014, 10:49
Nie jestem przekonana, czy budowa domu opłaca się w dzisiejszych czasach. Koszta robocizny i materiałów są przytłaczające. Trzeba mieć naprawdę dużo kapitału, aby się na to zdecydować. Czy nie lepszym pomysłem jest zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla młodych?
jan.nowak
Dodano: 11 Lut 2016, 11:02
Może przy okazji zapytam. Ile wynoszą koszty instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków http://www.bioires.pl/oczyszczalnie-przydomowe/kompletne-zestawy-oczyszczalni-przydomowych/? Zastanawiam się czy bardziej opłaca się przyłączenie do sieci miejskiej czy jednak warto zainwestować w prywatną oczyszczalnię.
krzysztof.zag
Dodano: 26 Lip 2016, 13:25
ja pragnę podpytać o koszty w wczesnym etapie budowy, chodzi o okna pcv, poszukuję jakieś dobrej taniej firmy, która sprzedaje okna Wrocław i okolice. Jakieś doświadczenia? z góry dziękuję
marcin.sak
Dodano: 26 Lip 2016, 16:10
wszystko zależy od ilości pomieszczeń. Myślę, że średni koszt to około 300 tys złotych
jan.plecak
Dodano: 26 Lip 2016, 17:49
Zależy ile jesteś sam zrobić. U mnie koszt domu zmniejszył się już o połowę zakładanego budżetu
izabela.bela
Dodano: 30 Lis 2016, 11:45
To prawda, że można sporo zaoszczędzić, budując dom samemu. Ale nie zawsze to się opłaca, czasem budując tym sposobem tracimy czas i swoje zdrowie :)
Myślę, że przed rozpoczęciem budowy warto zapoznać się z wycenami, np. takimi dostępnymi na stronie Dominanta: http://www.dominanta.pl