header.jpg
          

Ogrzewanie podłogowe.

kasia.marcepaniec
Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 1
Dodano: 16 Paź 2018, 13:28
Witam serdecznie, zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym. Chciałbym się dowiedzieć co o tym myślicie? Trochę czytałem tutaj o tym: http://cieplo-w-domu.pl/ogrzewanie-podlogowe-wady-i-zalety/ no i uważam że jest to całkiem fajne rozwiązanie. Może macie coś takiego u siebie i wiecie kto się tym zajmuje, chciałbym was prosić o jakieś informacje na ten temat, z góry dzięki.
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 169
Dodano: 23 Paź 2018, 08:56
To zdrowe i bardzo energooszczędne rozwiązanie. Jego mechanizm działania opiera się na większym stopniu na radiacji niż konwekcji, dlatego nie generuje zjawiska wzbijania się czy przypalania kurzu. Dzięki pionowemu rozkładowi temperatur można uzyskać odczucie komfortu cieplnego przy temperaturze powietrza niższej o 2°C w porównaniu z ogrzewaniem grzejnikowym. Oznacza to nie tylko oszczędność na kosztach ogrzewania, ale też niższe ryzyko zachorowań w wyniku np. przegrzania organizmu i szybkiej zmiany temperatur przy wyjściu na zewnątrz zimą. Żeby takie rozwiązanie działało efektywnie, trzeba jednak zadbać o bardzo dobrą termoizolację podłogi. W tym celu stosuje się ok. 15-20 cm styropianu podłogowego układanego w dwóch warstwach. Jako wierzchnią warstwę warto zastosować płyty montażowe Knauf Therm Floor Heating z wypustkami blokującymi rury w ustalonym położeniu. Orurowanie znajduje się w warstwie termoizolacji, co gwarantuje, że strumienie ciepła są ukierunkowane pionowo w górę, w kierunku pomieszczenia.
karolina.socha
Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 4
Dodano: 18 Lut 2019, 08:26
Również zastanawiamy sie nad ogrzewaniem podłogowym. Jednak jaką wówczas należy założyć podłogę. Czy płytki Opoczno, jak np, te: https://plytki24.pl/opoczno/cat_2.html dobrze się sprawdzą?
julita.kielar
Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 7
Dodano: 23 Lut 2019, 23:27
Ogrzewanie podłogowe to wydajne ogrzewanie i dobre gdy masz w domu male dzieci. Można takie ogrzewanie połączyć z kominkiem z płaszczem wodnym takim jak kominki Tych. Można bardzo dokładnie wyliczyć jaką instalację, ile pętli rozłożyć aby mieć w 100% pewność dobrego ogrzania domu. Warto też pamiętać, że przy ogrzewaniu podłogowym więcej kurzu unosi się w powietrzu.