header.jpg
          

Jakie ogrzewanie do domu ?

kasia.nowakowska23
Dołączył: 8 Paź 2018
Posty: 1
Dodano: 8 Paź 2018, 13:52
Siemka, mam pytanie, jak myślicie jakie obecnie ogrzewanie warto zastosować , takie aby było najwydajniejsze do jednorodzinnego domu, no i jaki materiał będzie najlepszy do palenia? Myślałem aby kupić pompę ciepła tutaj: http://tanie-grzanie.net/ mają dość dobre ceny no i chciałbym się dowiedzieć czy taka pompa będzie odpowiednia? Czekam na wszelką pomoc.
michal.dabrowski
Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 5
Dodano: 9 Paź 2018, 06:49
Mam zamiar zakupić klimatyzator gree z firmy https://www.klim-ka.pl/ Klimatyzator posiada dwupłatową sprężarkę rotacyjną z tłokiem mimośrodkowym i aktywne filtry węgla z jonami srebra, które sprawiają, że powietrze jest znacznie zdrowsze.
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 169
Dodano: 23 Paź 2018, 07:07
Pompa ciepła to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, gdyż pozwala się uniezależnić od wzrostu cen tradycyjnych nośników energii, jak węgiel, gaz czy olej opałowy. W tym przypadku ciepło jest darmowe i nie pochodzi ze spalania, co czyni je także bardzo ekologicznym. Ponieważ pompa ciepła to urządzenie niskotemperaturowe, najlepiej działa w połączeniu z systemem płaszczyznowym, jak np. wodne ogrzewanie podłogowe. Aby uniknąć strat ciepła i zapewnić wysoką efektywność grzejnika podłogowego, należy tylko zadbać o solidną warstwę ocieplenia, o grubości 15 cm i więcej i z zastosowaniem materiału o jak najniższym współczynniku lambda. Do takich zastosowań polecamy płyty montażowe Knauf Therm Floor Heating o współczynniku przewodzenia ciepła 0,033 W/mK: https://www.knauf-industries.pl/products,product,188,knauf-therm-expert-floor-heating-eps-200--33.html