header.jpg
          

Technologia budowy zdrowych, energooszczędnych domów inteligentnych IQ-200

Dom Media Projekt
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 99
Dodano: 29 Sty 2013, 09:25
Technologia budowy zdrowych, energooszczędnych domów inteligentnych IQ-200

Na bazie długoletnich doświadczeń projektowych oraz wykonawczych i we współpracy z systemami ekologicznych oraz wysoce energooszczędnych materiałów budowlanych i technik instalacyjnych światowych producentów, opracowana została technologia IQ-200, umożliwiająca indywidualne projektowanie budynków oraz domów wolno stojących, bliźniaczych i szeregowych.

Technologia IQ - 200 jest jedyną na świecie łączącą najlepsze cechy budownictwa tradycyjnego i modułowego z jednoczesnym zapewnieniem parametrów odpowiednich dla wymaganych w budownictwie wysoce energooszczędnym.

Przy opracowywaniu technologii IQ -200 szczególny nacisk położony został na wytworzenie w zrealizowanym budynku najbardziej korzystnych: mikroklimatu, wentylacji, akustyki oraz parametrów cieplnych w celu uzyskania najwyższego z możliwych, szeroko pojmowanego komfortu dla użytkownika.

Projektowane w technologii IQ - 200 posadowienie budynku, ściany zewnętrzne, stolarka, elementy stropów oraz elementy dachu, wentylacja, urządzenia instalacyjne, materiały zarówno te konstrukcyjne jak i użyte do izolacji oraz sam sposób montażu i współpracy wszystkich składowych elementów zostały zaprojektowane celowo i znamiennie po to by stworzyć spójny celowy system o najwyższej jakości użytkowej oraz eksploatacyjnej.

Technologia IQ - 200 dedykowana jest dla użytkowników zdecydowanie wymagających, a zalecana szczególnie dla astmatyków, alergików, osób z dolegliwościami dróg oddechowych ale i dla wszystkich, którzy chcą mieszkać zdrowo w poczuciu wyjątkowego, nie spotykanej w żadnej innej technologii komfortu.

Technologia IQ - 200 to również wyjątkowa estetyka i wzornictwo na najwyższym poziomie w połączeniu z wykonawstwem zawierającym pełen proces inwestycji do stanu "pod klucz" włącznie. Technologia IQ-200 to zupełnie niespotykane dotąd myślenie, wypełniające braki rynkowe w propozycjach dotychczasowych.

Technologia IQ-200 powstała we współpracy z Instytutem Domów Modułowych.


Obecnie trwają prace w pierwszej kolejności skoncentrowane przy projektowaniu i budowie budynku wzorcowego, a dalej przy budowie zespołu domów jednorodzinnych w technologii IQ-200.

Zapraszamy do rozmów wszystkich zainteresowanych.

Szczegółowa oferta dla wszystkich zainteresowanych u Pełnomocnika Instytutu: tel.kom.696.578.147 lub e-mail: a.kleczewski@dommediaprojekt.pl

Zapraszamy.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 5 Mar 2013, 19:45
Szanowni Państwo,
pomału będę uzupełniał wpisy po dłuższej nieobecności.
Dzieje się sporo. Technologia Lecapanel mimo ogólnego kryzysu w branży budowlanej cieszy się w rękach nowego właściciela niemałym zainteresowaniem i ma się dobrze, chyba coraz lepiej, co nie ukrywam jest dla mnie powodem do zadowolenia.

Co do moich działań - realizujemy konsekwentnie w szerszym zespole, na bazie zdobytych doświadczeń i przy znacznej pomocy kolegów z Niemiec plan dla wprowadzenia technologii IQ. Na dzień dzisiejszy dysponujemy już wszystkimi instrumentami do projektowania w technologii IQ a linia IQ 200 została zdefiniowana. To co zrobiliśmy na dziś dzień można podsumować w taki sposób, iż powstała kolejna technologia - bardziej zaawansowana niż wszystkie poprzednie, technologia która dedykowana jest tym razem dla bardzo wymagającego użytkownika. IQ 200 to linia przeznaczona wyłącznie do projektowania indywidualnego, tak więc na wstępie Klientom proponowana jest koncepcja projektowa w zakresie zupełnie indywidualnej funkcji domu, bryły, estetyki - czyli twórcza współpraca Klienta z architektem. Technologia IQ 200 wyposażona jest w zaawansowane instalacje mające na celu wytworzenie wyjątkowych warunków jeżeli chodzi o mikroklimat (zdrowie!) oraz komfort użytkowy.Technologia IQ 200 wyposażona jest w sterowanie inteligentne (specjalne panele odpowiedzialne za sterowanie wszystkich zaprogramowanych funkcji domu) i kilka ciekawych urządzeń, dzięki którym dom staje się wyjątkowy nie tylko w zakresie dostosowanej indywidualnie funkcji i estetyki, ale i w zakresie niespotykanego w żadnej innej technologii komfortu użytkowego. Technologia IQ 200 jest wysoce energooszczędna i to nie tylko w odniesieniu do problematyki ogrzewania budynku, ale pod kątem zainstalowania również innych urządzeń domowych (odbiorników energii).
Technologia IQ 200 jest oferowana Klientom wraz z kompleksowym nadzorem i kompleksowym wykonawstwem "pod klucz" realizowanym przez firmę o dużym doświadczeniu, funkcjonującą na rynku od wielu lat. Wprowadzone zostały też specjalne warunki dla współpracy z Klientem. Nad procesem rozliczeniowym i finansowaniem czuwa bank Klienta we współpracy z Notariuszem, a Wykonawca nie pobiera od Klienta żadnych zaliczek. Nad samym procesem budowy czuwa zespół projektantów i inżynierów: architekt, konstruktor oraz inspektor nadzoru i kierownik budowy oraz geodeta. Cała realizacja na rzecz Klienta prowadzona jest są w formie współpracy z przygotowanym do przeprowadzenia inwestycji Inwestorem Zastępczym.

Na ukończeniu w obecnej chwili jest koncepcja projektowa domu modelowego w technologii IQ 200, którego budowa prawdopodobnie jeszcze w tym roku zacznie być realizowana. Za kilka tygodni pojawią się strony internetowe oferty kierowanej na rynek Polski. IQ 200 to technologia i propozycja dla wymagających Klientów, jednak mająca w swym motto zrównoważony - uzasadniony bilans technologiczny .... i finansowy. Klient otrzymuje gwarancję najwyższej jakości wytworzonej na bazie rozwiązań dostarczanych do technologii IQ 200 przez uznanych, światowych producentów i fachowy, doświadczony zespół.


Zapraszam do kontaktu zainteresowanych Klientów.
Adam Kleczewski
696578147
http://www.DomMediaProjekt.pl
Dom Media Projekt
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 99
Dodano: 11 Mar 2013, 12:42


IQ-200 to technologia dla INDYWIDUALNEGO PROJEKTOWANIA i sprawnego budowania KOMFORTOWYCH, ZDROWYCH domów. Technologia opracowana została przy użyciu nowoczesnych systemów budowlanych światowych producentów, a między innymi: ceramiki (niespoinowanego keramzytu), drewna konstrukcyjnego, płyt cementowych, płyt gipsowych. Elementy konstrukcyjne budynków stanowią w większości gotowe prefabrykaty wykonywane w skomputeryzowanej fabryce. Charakterystyczne i znamienne dla technologii jest celowe i przemyślane połączenie wysokiej jakości użytych materiałów konstrukcyjnych z wysokiej jakości materiałami izolacyjnymi i zaawansowanymi instalacjami EKOLOGICZNYMI oraz zaawansowanym sterowaniem komputerowym – INTELIGENTNYM regulującym procesy obsługi domu. Efekt to wyjątkowy MIKROKLIMAT w pomieszczeniach wybudowanego domu (środowisko odporne na rodniki grzyba i pleśni) oraz bardzo wysoki KOMFORT UŻYTKOWY wyrażający się najniższym z możliwych do osiągnięcia zużyciem energii ale i także AKUSTYKĄ o najwyższych, możliwych parametrach.


Technologia IQ 200 korzysta z materiałów i pełnych rozwiązań systemowych produkowanych przez najbardziej uznanych LIDERÓW branży architektoniczno-budowlanej w Europie i na świecie takich jak: Knauff, Weber, Steico, Vaillant, Sopro.

Technologia IQ-200 to oferta zalecana wymagającym użytkownikom chcącym zamieszkać w domu indywidualnie projektowanym o NAJWYŻSZYCH parametrach użytkowych i zdrowotnych.

Technologia IQ-200 jest szczególnie zalecana osobom cierpiącym na problemy z alergiami oraz schorzeniami pulmonologicznymi.

Obecnie oferta dostępna jest dla Klientów w Polsce (http://www.iq-200.pl).
Wkrótce oferta dostępna będzie dla Klientów z terenu państw Unii Europejskiej (http://www.iq-200.com).

Oferujemy kompleksowe poprowadzenie inwestycji związanej z budową domu w technologii IQ- 200.
Zakres oferty i współpracy z Klientem odbywa się w formule Inwestora Zastępczego i zawiera:

- konsultacje i wykonanie architektonicznej koncepcji projektowej do akceptacji Klienta
- wykonanie oferty cenowej dla realizacji na podstawie opracowanej koncepcji projektowej
- wsparcie w zakresie pozyskania/przygotowania do realizacji działki budowlanej
- wykonanie projektu architektonicznego - budowlanego
- wykonanie projektu wykonawczego
- uzyskanie pozwolenia na budowę
- realizacja zadania budowlanego przez Generalnego Wykonawcę dla pełnego zakresu wykonanego projektu (w uzgodnieniu z Klientem)
- wsparcie: architekta, projektantów branżowych, konstruktora, geodety, inspektora nadzoru oraz kierownika budowy we wszystkich czynnościach związanych z realizacją procesu inwestycji do odbiorów urzędowych włącznie

INWESTYCJE REALIZUJEMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU KOMPLEKSOWO WEDŁUG SYSTEMU BEZPIECZNEJ DLA KLIENTA PROCEDURY BEZZALIcZKOWEJ.

Przykładowe ceny szacunkowe za 1m2 powierzchni budynku netto z pełną koncepcją projektową indywidualną, opracowaniem projektowym budowlanym (branżowym i wykonawczym), wsparciem przy uzyskaniu pozwolenia na budowę, kosztami nadzoru i pełnym zastępstwem inwestycyjnym przy realizacji, dla: - zakres stanu surowego zamkniętego (budynek z zewnątrz skończony) od 2100 zł brutto / m2 pow. netto; - zakres stanu deweloperskiego (budynek z zewnątrz skończony + instalacje wewnątrz budynku (prąd; wod. kan.; c.o. podłogowe i grzejniki (pompa ciepła; instalacja solarna), wentylacja z oczyszczaniem powietrza, instalacja centralnego odkurzacza, instalacja rolet okiennych, instalacja sterowania inteligentnego, ściany działowe, posadzki od 3600 zł brutto / m2 pow. netto; - zakres stanu wykonanego kompletnie do umeblowania od 4200 zł brutto /m2 pow. netto; - zakres stanu wykonanego kompletnie wraz z umeblowaniem od 4700 zł brutto / m2 pow. netto.
Podane ceny nie zawierają kosztów związanych z zakupem i adaptacją działki, infrastrukturą, przyłączami, ogrodzeniem etc. Wiążąca oferta przygotowywana jest indywidualnie i zależy od parametrów ustalonych w koncepcji projektowej i projekcie indywidualnym. Gwarancja na konstrukcję budynku wynosi 50 lat.


Zapraszamy po więcej informacji
tel. 22.244.58.07 lub 696.578.147
http://www.iq-200.pl
http://www.DomMediaProjekt.pl
sandra.lincz
Dołączył: 6 Gru 2013
Posty: 2
Dodano: 6 Lut 2014, 12:00
Domy energooszczędne projektują w MGProjekt. Tutaj są ich projekty http://www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-energooszczednych . Zastanawiam się nad wybudowaniem takiego. Co myślicie?
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 28 Sty 2015, 13:52
Technologia PERFEKKO SYSTEM LAUREATEM KONKURSU JAKOŚĆ ROKU 2014.

Otrzymaliśmy godło JAKOŚĆ ROKU 2014 dla technologii PERFEKKO SYSTEM w kategorii INNOWACJA ROKU.
23 marca 2015 roku Warszawie uroczysta Gala Finałowa towarzysząca I Europejskiemu Kongresowi Jakości.

korek.ko
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 278
Dodano: 15 Paź 2020, 12:25
Natomiast jeżeli są tutaj osoby które planują budowę domu wykorzystując technologię keramzytową to koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę przygotowaną przez firmę https://domzkeramzytu.pl/technologia-keramzytowa/ która pomoże Wam w stworzeniu odpowiedniego projektu, ale również zajmie się wykonaniem takiej budowy. Działają sprawnie, z zachowaniem najwyższych standardów i co najważniejsze będziecie mogli cieszyć się swoim wymarzonym domem omijając wiele problemów które pojawiają się przy budowie technologią tradycyjną.