header.jpg

Dom z podaszem do 200 m2

marek.projektant
Dodano: 28 Sty 2013, 09:07
Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem małej działki w okolicach Swoszowic, wymiary 25x40 metrów. Dość długo przymierzałem się do wyboru odpowiedniego projektu domu. Poszukiwałem średniej wielkości domu o metrażu zbliżonym do 150 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej koniecznie z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym. Bryła budynku powinna być prosta, bez wykuszy czy lukarn. Dach powinien być dwuspadowy, by obniżyć koszty budowy domu. Mała piwniczka powinna mieć miejsce na kotłownię. Mój wybór padł na projekt Chciejów: http://www.kbprojekt.pl/projekt/112/chociejow. Jeśli ktośc realizował podobny projekt to proszę dać znać, jak wyglądały koszty realizacji tego typu projektu.
erzecznik.psps
Dodano: 25 Kwi 2013, 18:35
Jeśli będziesz poszukiwał informacji związanych z wyborem styropianu - chętnie pomogę. Mogę udzielić informacji dotyczących skutecznych sposobów wyboru dobrego jakościowo styropianu oraz zwrócić uwagę na najistotniejsze parametry techniczne.
piotr.bernatowicz2
Dodano: 4 Maj 2013, 13:43
Witam,
Ja buduje dom według projektu Dom przy Cyprysowej 12. Myślę, że wyjdzie tanio. Prosta bryła, dach dwuspadowy.

Gravatar
Dodano: 5 Maj 2013, 08:12
[quote author= date=28 Jan 2013, 09:07]Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem małej działki w okolicach Swoszowic, wymiary 25x40 metrów. Dość długo przymierzałem się do wyboru odpowiedniego projektu domu. Poszukiwałem średniej wielkości domu o metrażu zbliżonym do 150 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej koniecznie z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym. Bryła budynku powinna być prosta, bez wykuszy czy lukarn. Dach powinien być dwuspadowy, by obniżyć koszty budowy domu. Mała piwniczka powinna mieć miejsce na kotłownię. Mój wybór padł na projekt Chciejów: http://www.kbprojekt.pl/projekt/112/chociejow. Jeśli ktośc realizował podobny projekt to proszę dać znać, jak wyglądały koszty realizacji tego typu projektu.[/quote]

Dzień Dobry,
a w jakiej technologii będzie Pan budował dom ? Jaki zakres prac chce Pan przeprowadzić i o jakim standardzie jakościowym Pan myśli?
erzecznik.psps
Dodano: 5 Maj 2013, 19:33
[quote author= date=04 May 2013, 13:43]Witam,
Ja buduje dom według projektu Dom przy Cyprysowej 12. Myślę, że wyjdzie tanio. Prosta bryła, dach dwuspadowy.[/quote]

Jakie jest projektowane ocieplenie? Jaka grubość oraz jakie parametry termoizolacji?
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 5 Maj 2013, 20:35
... właśnie
erzecznik.psps
Dodano: 6 Maj 2013, 09:33
Najlepszym kryterium dla doboru materiałów budowlanych, w tym także termoizolacji ze styropianu, jest jakość danego produktu. Proszę zwracać na to szczególną uwagę zważywszy, że sprawdzenie jakości styropianu nie jest wcale trudną sprawą. Proszę poczytać o Programie Gwarancji Jakości Styropianu na stronach Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Inicjatywa podjęta przez PSPS ma za zadanie podniesienie jakości wyrobów ze styropianu dostępnych na polskim rynku.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 6 Maj 2013, 09:40
Tak - z pewnością najlepszym kryterium doboru materiałów budowlanych jest jakość danego materiału. Co do styropianu - to zdecydowanie wolimy wełnę :-).
erzecznik.psps
Dodano: 7 Maj 2013, 19:14
Styropian jest świetnym materiałem do ocieplania podłóg, ścian fundamentowych oraz ścian zewnętrznych. Do każdej z tych przegród budowlanych należy dobrać odpowiedni rodzaj oraz grubość styropianu. W razie pytań - proszę pisać.
piotr.w
Dodano: 29 Lis 2013, 13:51
Systemy AS-I - http://www.pepperl-fuchs.pl/poland/pl/classid_198.htm zastępują konwencjonalną metodę połączenia czujnika siłownika. Jest kompatybilny z wszystkimi systemami i jest systemem otwartym.