header.jpg

Kierownik budowy a uprawnienia budowlane

hektor.ciovban
Dodano: 5 Kwi 2014, 13:48
Funkcja kierownika budowy jest zawodem zaufania publicznego. Aby uzyskać uprawnienia budowlane do kierowania robotami niezbędne jest zdanie egzaminu państwowego na uprawnienia budowlane. Egzamin odbywa się w maju i listopadzie.
Dopiero po zdaniu egzaminu inżynier może samodzielnie prowadzić budowę. Dobrze jest sprawdzać czy kierownik ma stosowne uprawnienia do prowadzenia budowy.
Przyszłym inżynierom z uprawnieniami przydać się może program do nauki na egzamin na uprawnienia budowlane --> uprawnienia budowlane program
Zdarza się również że kierownikowi mogą zostać odebrane uprawnienia w trakcie trwania budowy.
Czy ktoś miał taki problem? Chyba wystarczy tylko zatrudnić nowego kierownika i wpisać go do dziennika budowy, jako tego co przejmuje obowiązki?
ida.borej
Dodano: 12 Maj 2014, 08:25
Z moich doświadczeń wynika, że jednak bardzo ciężko jest znaleźć naprawdę dobrego fachowca. Raz udało mi się trafić kompetentną osobę, chociaż irytowało mnie to, że czasami w czasie pracy śledzi trendy 2014, ale i tak w zasadzie robota szła sprawniej i szybciej niż w przypadku innych pracowników, więc nie miałam do niego zbyt dużych pretensji.
piotr.w
Dodano: 16 Kwi 2015, 08:12
Ja aktualnie uczę się do takich egzaminów w maju. Do nauki korzystam z programu uprawnieniabudowlanetesty.pl, ale chętnie sprawdzę również inne testy i programy, więc jeśli macie jakieś dobre to podsyłajcie.
radek_.jonkisz
Dodano: 6 Maj 2016, 08:30
Czy wie ktoś z Was co jaki okres czasu trzeba odnawiać uprawnienia budowlane? A może jest to tak,że wcale nie trzeba ich ponownie odnawiać i wystarczy tylko raz je zrobić i mamy spokój?
Ja rozwiązuje sobie te testy na http://uprawnienia-budowlane.com/
natalia.kil
Dodano: 13 Maj 2016, 07:17
Gdyby ktoś szukał już gotowego kierownika z doświadczeniem to polecam: http://olszewscy.org.pl/kierownik-budowy.html

Co do szkoleń to jedno ale doświadczenia nie da się zastąpić żadnymi szkołami i szkoleniami.
piotr.w
Dodano: 27 Cze 2016, 07:58
Co do uprawnień budowlanych, to warto moim zdaniem zajrzeć do http://uprawnienia-budowlane.com/ . Dostępne są tutaj programy przygotowujące do egzaminów na uprawnienia budowlane, więc może oferta zainteresuje również i was.
tomasz.jemio0la
Dodano: 8 Wrz 2016, 09:59
Tutaj sprawdzony program Uprawnienia Budowlane - Testy
kamil.dabrowski
Dodano: 20 Sty 2017, 07:37
[quote author= date=08 Sep 2016, 09:59]Tutaj sprawdzony program Uprawnienia Budowlane - Testy[/quote]

Pracowałem na nim. Dużo błędów. Mało pytań. Zdecydowanie nie polecam. Pytania nie są zmieniane pod aktualne przepisy.
ewelina.mal
Dodano: 11 Paź 2017, 13:09
uważajcie z tymi kierownikami budowy! my też jesteśmy na etapie poszukiwań, ale rozmawiałam niedawno z zaprzyjaźnioną fryzjerką i mówiła że wielki kierownik nakłada sobie 2-3 razy większe ceny za robociznę niż są w rzeczywistości

Dodano: 23 Kwi 2020, 10:50
Zgadza się, tego typu uprawnienia to bardzo ważna kwestia i prowadząc własną firmę, nie możecie o tym zapomnieć ani zaniedbać tego tematu. Ja sama mam już za sobą egzamin na uprawnienia budowlane i szczerze mogę przyznać, że jeśli skrupulatnie się do niego przyłożycie - bez najmniejszego problemu go zdacie.