header.jpg

Bezpieczna zima bez poślizgu

Dom Media Projekt
Dodano: 12 Gru 2012, 13:27
Bezpieczna zima bez poślizgu

Na sezon zimowy Weber przygotował produkt Leca® KERAMZYT antypoślizgowy. Kruszywo przeznaczone jest do posypywania śliskich, oblodzonych nawierzchni dróg, ulic, chodników, schodów, podjazdów, itp. w celu eliminacji zjawiska poślizgu. Wyjątkowa lekkość ceramicznych granulek keramzytu umożliwia pokrycie i zabezpieczenie czterokrotnie większej powierzchni, niż w przypadku zastosowania piasku o takiej samej wadze.

Leca® KERAMZYT antypoślizgowy nie zawiera soli ani żadnych innych dodatków niszczących karoserie samochodów, obuwie oraz niebezpiecznych dla zwierząt i roślin. Stosowanie tego kruszywa nie powoduje obumierania drzew, krzewów, ani degradacji trawników po okresie zimowym, jak to często ma miejsce po użyciu soli. Te zalety keramzytu są szczególnie cenione u naszych wrażliwych ekologicznie zachodnich sąsiadów. Dodatkowo, produkt nie zamarza i nie ulega zbryleniu, jest bardzo wydajny oraz łatwy w przechowywaniu. Korzystnie wyróżnia się wśród innych tego rodzaju produktów niską wagą nawet dużych, 55 litrowych opakowań.

Materiał należy rozsypywać równomiernie na oblodzonej nawierzchni przy użyciu łopat, szufelek lub odpowiednich urządzeń mechanicznych. Po okresie zimowym można pozostałe kruszywo zebrać i powtórnie wykorzystać następnej zimy, albo wiosną użyć w ogrodzie np. do drenażu lub ściółkowania terenu wokół roślin.

Cena katalogowa netto 23 złote za worek 55 litrów.
Więcej informacji o produkcie na http://www.netweber.pl w zakładce Leca® KERAMZYT.

Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 26 Gru 2012, 22:55
Pożyteczne właściwości keramzytu mają jak widać wiele ciekawych zastosowań.
Co ciekawe można na wiosnę keramzyt z podwórka zebrać, wypłukać pod ciśnieniem i kolejnej zimy użyci na nowo ponieważ nie "znika" tak jak piasek.
karol.solarski
Dodano: 22 Maj 2014, 13:10
Stosowałem i jestem bardzo zadowolony.
ala.kaczanowska
Dodano: 2 Cze 2015, 19:45
Można tego użyć na prywatanych posesjach i na prywatnych parkingach?
Dodano: 25 Lis 2015, 18:17
Uważam, że dobrą opcją na zimę jest wynajęcie takiej firmy jak Multi Projekt - link, która oferuje kompleksowe usługi odśnieżania parkingów i dachów, a także wywozem zalegającego śniegu z posesji.
kurnawty.kurnawtys
Dodano: 21 Gru 2015, 10:09
Spoko sprawa takie coś ja mam na rower teraz łańcuch żeby nie wpaść w poślizg czasami :P
Cheers1
Dodano: 24 Sty 2016, 17:24
Będę musiał wypróbować, bo już mam dosyć wywalania się :D
piotr.w
Dodano: 14 Lis 2016, 10:32
Uważam, że jeśli chodzi o odśnieżanie zimą, to warto zajrzeć na https://ejedrek.eu/produkt/sol-drogowa-25kg/ . Uważam, że bardzo dobre ceny soli drogowej, które zawsze mogą się przydać.
lucky.luck
Dodano: 9 Gru 2017, 15:35
Niestety, le ja się kompletnie na tym obszarze tematycznym nie znam... Nie jestem w stanie pomóc...
kamil.radomski
Dodano: 24 Gru 2017, 16:04
Mi się wydaje, że są to naprawdę całkiem przydatne porady :) Dzięki wielkie :)